فصل اول: تعاریف

خريدار: کسي است که به عنوان شخص حقيقي يا حقوقي اقدام به خريد و پرداخت هزينه سرويس مي نمايد.

خدمات یا سرويس : هر يک از خدمات ثبت دامنه، اجاره فضای وب و سرور، نرم افزاري، فني، مدیریتی و ارتباطي قابل ارائه توسط شرکت.

نماینده خریدار: فردیست که بدوا توسط خریدار معرفی شده و اطلاعات وی به عنوان حساب زیر مجموعه در پرتال کاربران، ذخیره می شود.

حساب زیر مجموعه: کاربر می توانند اطلاعات اشخاص دیگر را با ارائه دسترسی به آن ها، در ناحیه کاربری درج کنند. در این صورت چند فرد حقیقی یا حقوقی به خدمات، اطلاعات سرویس ها و امکانات دسترسی خواهند داشت.

پرتال(ناحیه) کاربری : وبگاهي به آدرس http://hisupport.net/clients که کاربر و خریدار در آنجا حساب داشته و از طريق اين حساب مي تواند ضمن مدیریت سرویس ها و اطلاعات خود، اقدام به دریافت پشتیبانی و ارسال درخواست کند. در این بخش کلیه مکاتبات و ایمیل ها نیز قابل مشاهده خواهد بود.

تعرفه : قیمت انواع خدمات به همراه جزییات و دوره مالی

Spam (هرزنامه) : ارسال ايميل بدون درخواست گیرنده.

وبسایت های مرجع مانیتورینگ Spam: به وبسایت هایی چون SpamCop، SpamHaus و … اتلاق می شود که وظیفه آن ها یافتن فعالیت های مخرب و ارسال اسپم بوده و سرویس دهندگان معتبر بین المللی به عنوان مرجع از دیتابیس آن ها استفاده می کنند.

IDC : مرکز خدمات داده اي اينترنت Internet Data Center

تحويل خدمات : ارائه شناسه يا کلمه عبور استفاده از سرويسهاي خريداري شده و يا اعلام انجام ساير خدمات بر اساس فاکتور يا قرارداد بين خريدار و شرکت

کاربر وب سايت/بازدید کننده : کليه اشخاصي حقیقی یا مجازی که از سراسر دنيا وب سايت خريدار را مشاهده و مرور مي کنند.

ICANN: نهاد یا سازمانی مرجع و سیاست گذار، زیر مجموعه سازمان ملل است که مسئولیت نظارت بر دامنه ها و DNS را در دنیا بر عهده دارد. تمامی نهاد های مرتبط با دامنه و DNS ملزم به کسب مجوز از این سازمان و اجرای قوانین آن می باشند.

رجیستری دامنه: نهاد یا سازمانی است که با کسب مجوز از ICANN، مالک، ارائه دهنده و سیاست گذار پسوند های دامنه است.

رجیسترار دامنه: نهاد یا سازمانیست که با کسب مجوز از ICANN و رجیستری، اقدام به فروش و عرضه انواع مختلف از پسوند ها دامنه می کند.

منابع RAM: میزان رم مورد استفاده وبسایت کاربران در سرور های اشتراکی، مجازی یا اختصاصی که در اثر بازدید، ارسال ایمیل انبوه، نوع بهره برداری از وبسایت یا سرور و روال طبیعی یا غیر طبیعی آن صورت می پذیرد.

منابع CPU: میزان پردازنده مورد استفاده وبسایت کاربران در میزبانی وب اشتراکی، مجازی یا اختصاصی که در اثر بازدید، ارسال ایمیل انبوه، نوع بهره برداری از وبسایت یا سرور و روال طبیعی یا غیر طبیعی آن صورت می پذیرد. میزان مصرف معمولا به واحد درصد یا در مقایسه با میزان عرف، اعلام می شود.

Diskspace: ميزان فضايي که براي ذخيره کليه فايل ها و اطلاعات خريدار اعم از وب سايت ، ايميل ها ، پايگاه هاي داده و همچنين لاگ هاي آنها توسط يک وب سايت یا اپلیکیشن مصرف مي گردد.

Traffic: میزان حجم اطلاعات دریافتی و ارسالی که توسط کاربر یا بازدید کنندگان از طریق وبسایت، سرور مجازی یا اختصاصی در شبکه ارتباطی سرور مورد استفاده قرار می گیرد. Traffic یا ترافیک، به صورت ماهیانه بوده و در پایان یک دوره یک ماهه، Reset یا صفر شده و حجم خریداری شده توسط کاربر، برای دوره جدید مجددا در دسترس قرار خواهد گرفت.

Bandwidth: ظرفیت شبکه متصل به سرور یا مورد استفاده کاربر که جهت دریافت یا ارسال اطلاعات وبسایت، سرور مجازی یا اختصاصی که معمولا بر حسب مگابیت بر ثانیه (Mbps) یا گیگابیت بر ثانیه (Gbps)، عنوان می شود. Bandwidthیا پهنای باند به نوعی سرعت پورت شبکه ارتباطی نیز تعریف می شود.

بالا بودن سرور/وبسایت: در دسترس بودن عمومي وبسایت یا سرور در شبکه اينترنت ، بطوریکه تست های زیر در حداقل ٢ نقطه مختلف از دنيا به اساس نوع بهره برداری، موفق باشند:

وب سرور: ping عمومي دامنه یا IP يا دریافت پاسخ در هنگام بررسی پورت ٨٠ از طريق Telnet
ايميل سرور: ping عمومي آدرس Mail Server یا دریافت پاسخ در هنگام بررسی آدرس مذکور با پورت های 25 یا 110 از طریق Telnet
ديتابيس سرور: عدم دریافت خطا دیتابیس در وبسایت های برخوردار از دیتابیس و دسترسی Local به آن ها
Uptime: نسبت در دسترس بودن سرویس یا خدمات مورد استفاده کاربر به کل مدت قرارداد ضرب در 100

فصل دوم: هویت

1. هويت: شرکت فن آوازه آراد با برند HiSupport به شماره ثبت 45333 و آدرس وبگاه hisupport.net که در اين توافق نامه شرکت ناميده مي شود.

2. هويت خريدار، کاربر یا مشتری: شخصي حقيقي يا حقوقي است که ضمن ثبت نام در وبسایت این شرکت، مشخصات وي در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات شرکت وجود دارد و سرويسهاي خريداري شده تحت حساب وي مديريت مي شوند. ضمنا هر یک از 3 نام مذکور، یکسان بوده و حکمی مشابه خواهند داشت.

3. نماینده خریدار: فردیست که بدوا توسط خریدار معرفی شده و اطلاعات وی به عنوان حساب زیر مجموعه در پرتال کاربران، ذخیره می شود.

4. در مورد خريداران با هويت حقوقي، يک نفر نماينده تام الاختيار در پرتال کاربران معرفي مي گردد. اين نماينده نسبت به سرويس تهيه شده همانند خود شخص حقوقي اختيار تام دارد. وظيفه اعلام کتبي نماينده جديد در آينده بر عهده خريدار بوده و شرکت در صورت عدم دريافت نامه رسمی، مسئوليتي نسبت به حقوق و عملکرد مالکيتي و مسئوليتي خريدار نخواهد داشت.

5. کليه کاربران موظف به ارائه اطلاعات صحیح و واقعی به طور کامل هستند. چنانچه شرکت در هنگام تکميل فرآيند خريد و به جهت تسهيل و تسريع امور، اقدام به دريافت و کنترل مدارک حقوقی و هویتی کاربر ننماید، پس از آن حق دريافت اين مدارک همواره براي شرکت محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به شرکت، حقوق مالکيتي خريدار ملغي محسوب شده و عواقب ناشی از ارائه اطلاعات غیر واقع، مستقيما بر عهده خريدار یا کاربر خواهد بود. همچنین شرکت مسئوليتي در قبال کنترل صحت امضاﺀ کاربران، خريداران و نمايندگان آنها ندارد.

6. خريدار اذعان مي نمايد که کليه اطلاعات هويتي ارائه شده، آدرس ها، شماره تماس و امثالهم صحيح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران مي کوشد. در عین حال شرکت حق دارد هر زمان بر اساس نیاز این اطلاعات را بررسی و نسبت به اخذ تصوير برابر اصل و تعهد نامه های مربوطه از خریدار اقدام نماید. همچنین شرکت اجازه دارد تا تکميل صحيح و مستند اطلاعات، نسبت به تعليق سرويس اقدام نمايد.

7. مالکيت سرويس و کليه مسئوليت ها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خريدار و يا نماينده خريدار هر يک به تنهائي مي باشد.

فصل سوم: ارتباط طرفین

1. تمامی مکاتبات رسمی این شرکت بوسیله پست الکترونیک و یا درخواست (تیکت) پشتیبانی صورت می پذیرد و کاربر موظف به بررسی پست الکترونیک ارایه شده و تیکت های پشتیبانی موجود در پرتال کاربران جهت دریافت اطلاعیه ها و کلیه پیام های این شرکت می باشد. در صورت عدم توجه کاربر، هیچگونه مسئولیتی متوجه این شرکت نخواهد بود.

2. پشتیبانی خدمات تنها از طریق “پرتال کاربران” بوسیله ثبت درخواست پشتیبانی صورت می پذیرد. لذا بدلایل امنیتی امکان ارایه پشتیبانی و ایجاد تغییرات در خدمات یا ارایه اطلاعات از طریق تلفن یا پست الکترونیک امکانپذیر نمی باشد. بنابراین هر گونه پاسخ به درخواست های پشتیبانی نیز لازم است در ادامه درخواست مرتبط و صرفا از طریق پرتال کاربران بخش تیکت های پشتیبانی، انجام پذیرد.
تبصره: کاربران تنها می توانند جهت دریافت مشاوره و طرح سوالات عمومی از تلفن و ایمیل استفاده کنند.

3. این شرکت، مسئولیتی در قبال خسارات و تبعات وارده به کاربر، ناشی از ارائه اطلاعات غیر واقع، ناقص و نادرست، نخواهد داشت.

فصل چهارم: تحویل خدمات

1. نحوه تحويل
1.1 پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خريدار، به محض آماده شدن خدمات، جزییات آن به ايميل کاربر مندرج در پروفايل و ناحیه کاربری، ارسال می شود. عدم دسترسي خريدار به آدرس ايميل مذکور، مانع تحويل سرويس نمي گردد. بنابراین قبلا کاربر لازم است نسبت به دسترسی به ایمیل اکانت خود اطمینان حاصل کند.

1.2 در صورت عدم دریافت ایمیل پس از گذشت زمان تحویل، خریدار موظف است مراتب را حداکثر تا 2 روز بعد، از طریق ارسال درخواست پشتیبانی در پرتال کاربران به اطلاع بخش فروش شرکت برساند.

1.3 در صورت بروز شرايط ويژه فني و يا برخی محدودیت ها که منجر به تاخیر در تحویل سرویس شود، شرکت مجاز به افزايش زمان تحويل سرويس تا ٢ برابر خواهد بود.

1.4 شرکت مسئوليتي در قبال عدم تطابق با نياز و يا عدم استفاده خريدار از سرويس خريداری و تحويل شده ندارد.

1.5 سرويس هاي مرتبط با دامنه اي که توسط شرکت ثبت يا تمديد نشده اند و نزد ثبت کننده ديگري مي باشند در هنگام پرداخت فاکتور تحويل شده فرض مي گردند.

2. حداکثر زمان تحويل
2.1 ثبت سفارش، پرداخت وجه و تحویل خدمات خریداری شده بصورت الکترونیک، (آنلاین) انجام می پذیرد. تحویل سفارش پس از پرداخت الکترونیکی صورت حساب اغلب بصورت آنی صورت می پذیرد مگر آنکه سفارش نیاز به انجام امور فنی جهت تحویل کامل داشته باشد. در این صورت تحویل سرویس بر اساس خدمات سفارش داده طی مدت مشخصی که در هنگام سفارش در صورت پرسش کاربر، اطلاع رسانی می گردد صورت می پذیرد.

2.2 در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعريف شده، مشتري موظف است مراتب را از طریق ارسال درخواست پشتیبانی در ناحیه کاربری به اطلاع واحد فروش برساند.

2.3 پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه و کلمه عبور کنترل پنل آن به خريدار، بدليل سلب امکان نظارتي از شرکت، HiSupport هيچ مسئوليتي نسبت به آن دامنه نخواهد داشت. بنابراین توصیه می شود کاربران همواره با رعایت نکات امنیتی در حفظ دامنه های خود کوشا باشند.

2.4 ثبت دامنه هاي ملی ir توسط رجیستری این دامنه با نام پژوهشگاه دانش هاي بنيادي (NIC) تاييد شده و سپس توسط همان سازمان فعال می گردد. با توجه به اينکه به طور کلي شرکت کنترلي در زمان تاييد دامنه نداشته و همچنين به دليل نقص در مدارک يا مشخصات ممکن است مدت زمان تاييد دامنه به طول انجامد، زمان رزرو اوليه دامنه مبناي تحويل قرار مي گيرد. کاربران می توانند از طریق بخش Whois وبسایت NIC، ار رزرو دامنه خود اطمینان حاصل کنند.

3. تطابق با سفارش
3.1 کلیه اطلاعات عمومی و بعضا تخصصی انواع سرویس ها و خدمات در صفحه مربوطه در وبسایت این شرکت، درج شده اند با این حال همواره راه های ارتباطی این شرکت جهت کسب اطلاعات بیشتر در اختیار کاربران قرار دارد. بنابراین در صورت نیاز به موارد خاص یا مواردی که در وبسایت شرکت درج نشده اند، کاربر موظف است قبل از خرید در خصوص آن ها از این شرکت پرس و جو کند.

3.2 در صورت وجود هرگونه مغايرت سرويس ارائه شده به خريدار با مشخصات سرويس، خريدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت يک هفته از تاريخ فاکتور به شرکت اعلام نموده و شرکت موظف است در اسرع وقت اقدام به اصلاح سرویس کند. در غير اينصورت مسئوليت شرکت صرفا محدود به اصلاح سرويس پس از تاريخ اعلام خريدار و فقط تا پايان زمان سرويس مندرج در فاکتور مي باشد و زمان سرويس دهي افزايشي نخواهد يافت.

فصل پنجم: انقضاء و تمدید خدمات

تاریخ تمدید سرویس منقضی شده از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود. مگر آنکه بیش از یک/سوم از دوره مالی پیشین گذشته باشد. در این صورت با توجه به مفاد فصل هجدهم اقدام خواهد شد. همچنین پس از انقضا و در صورت عدم تمدید در موعد سررسید، اطلاعات سرویس حذف خواهند شد و HiSupport مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده‌های سرویس مشترک پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت. همچنین در صورت لغو سرویس توسط مشترک پیش از تاریخ انقضاء، مسئولیت حذف زودتر از موعد اطلاعات با مشترک خواهد بود و HiSupport مسئولیتی در قبال بازگردانی اطلاعات یا ارایه بکاپ نخواهد داشت.

فصل ششم: امنیت و محرمانگی

این بخش به طور خاص در سیاست های حفظ حریم خصوصی نیز به تفصیل توضیح داده شده است. بنابراین توصیه می شود ضمن مطالعه آن بخش، موارد زیر را مد نظر قرار دهید.

1. به طور کلي محيط اينترنت نیز به ميزان ساير محيط هاي ارتباطي مانند پست، دورنگار و تلفن براي انتقال اطلاعات محرمانه، امنيت دارد. در کليه اين محيطها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همين دليل ضمن اینکه HiSupport تمام تلاش خود را براي ايجاد محيطي امن براي نگهداري و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه به کار می بندد، از خريداران مي خواهیم که هميشه ارتباطات آنلاين اينترنتي خود را نا امن فرض نمايند. HiSupport هيچ گونه مسئوليتي در رابطه با امنيت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهاي خود با جاهاي ديگر را نمي پذيرد.
HiSupport با تدابير امنيتي خود مسئول حفظ امنيت پايه سرويس هاي خود مي باشد.

2. این شرکت همواره تلاش خواهد کرد حداکثر اقدامات ممکن در راستای تامین امنیت سرویس و کاربران را به کار گیرد با این حال شرکت مسئوليتي نسبت به ضعف ايمني ناشي از نرم افزارها، application ها، سیستم های مدیریت محتوا و يا برنامه هاي مورد استفاده خريدار ندارد.

3. HiSupport مسئوليتي نسبت به امنيت تبادل داده ما بين خريدار و سرورهاي خود ندارد.

4. HiSupport مسئوليتي نسبت به در اختيار گرفتن کلمه عبور سرويسهاي خريدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.

5. HiSupport موظف به رعايت محرمانگي کليه داده ها و نرم افزارهاي موجود در سرويس خريدار مي باشد و همچنين آنرا در اختيار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

6. شرکت تلاش خود را براي حصول بالاترين سطح امنيت ممکن براي حساب آنلاين خريداران انجام مي دهد از اينرو شرکت نسبت به اموري که در حيطه مسئوليت خريدار از لحاظ نگهداري امنيت حساب خود مي باشد مسئوليتي ندارد.

7. در صورت نیاز مشتری جهت رفع مشکلات نرم افزاری و امنیتی application ایشان یا تامین نیازهای خاص، شرکت بنا به حجم کار مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع عیب نرم افزار یا تامین نیاز مشتری می باشد.

فصل هفتم: محدوده مصرف منابع

1. تعرفه ها و جزییات هر یک از خدمات در وبسایت HiSupport یا در فرایند فروش درج شده اند لیکن در سرویس های اشتراکی به دلیل ماهیت آن منابعی چون پردازنده و رم به طور مشترک بین اکانت ها در حال استفاده است. بنابراین در صورت مصرف بیش از اندازه از این منابع به گونه ای که منابع در اختیار دیگر اکانت ها را تحت تاثیر قرار داده و منجر به افت کیفیت سرور شود، سرویس پر مصرف با محدودیت مواجه شده و در صورت امکان سرویس قوی تر با منابع اختصاصی یا بیشتر پیشنهاد خواهد شد.

2. ملاک تشخيص مصرف، نرم افزارهاي کنترلي، مانیتورینگ و بررسی تیم فني HiSupport خواهد بود.

3. در صورت تجاوز منابع مصرفی سرويس کاربر از حدود تعيين شده، HiSupport ابتدا تلاش خواهد کرد با روش های فنی اقدام به کنترل منابع و رفع مشکل در مواردی چون حمله، نماید با این حال در صورت عدم امکان کنترل، حق قطع سرويس بدون اخطار قبلي تا تعيين وضعيت را خواهد داشت. در این شرایط مراتب از طریق ایجاد درخواست پشتیبانی یا ایمیل به اطلاع کاربر خواهد رسید. کاربر نیز موظف است مطابق با مندرجات آن گزارش اقدام و در صورت نیاز سرویس را ارتقا دهد.

4. در صورتيکه خريدار در استفاده از برخي منابع که قابل اندازه گيري نيستند از حد استاندارد سرويس تجاوز نمايد به تشخيص بخش فني، HiSupport حق قطع سرويس تا تعيين تکليف جديد را دارد.

فصل هشتم: محتوا

1. سرويس هاي HiSupport مي بايست در جهت مقاصد قانوني استفاده گردد. انتقال، نگهداري يا انتشار هر گونه اطلاعات يا داده که مخالف هر قانون اجرايي باشد يا مستقيما به تخلف از قانون خاصي کمک کند ممنوع است. اين مورد مي تواند شامل و نه محدود به موارد زیر باشد:
قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپي رايت بدون مجوز
استفاده غير مجاز از علائم و اسامي تجاري ديگران
استفاده غير مجاز از لوگو و نماد ديگران
هرگونه تخلف از قانون جرايم رايانه اي ايران
اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم يا کشور
انتشار اکاذيب عليه ديگران
کلاه برداري هاي اينترنتي و هرگونه عاملي که موجب فريب بازديدکنندگان شود.
وبسايت هاي فعال در زمينه HYIP ويا داراي سيستم هرمي
فروش يا تبليغ هرگونه کالا يا خدمات غير مجاز طبق قوانين جاري ايران و کشوري که سرورها در آن قرار دارد.
وبسايت هاي مرتبط يا حامي گروه هاي شناخته شده تروريست بين المللي
استفاده از سرويس هاي HiSupport براي نگهداري، ارسال، نمايش، انتقال، تبليغ يا هر عمل مشابه بر روي داده هاي مرتبط با مسائل غير اخلاقي

2. مسئوليت محتواي مندرج در سرويس تامين شدۀ خريدار و يا متصل به دامنه وی، تماما بر عهده خريدار است. اين مسئوليت شامل موارد تخلف عمدی، سهوی و يا مواردي که توسط اشخاص ثالث نيز انجام مي پذيرد خواهد بود.

3. در صورت عدم رعايت قانون جرائم رايانه اي جبران کليه خسارات و هزينه هاي مادي و معنوي کلي و جزئي وارد بر شرکت در پاسخگوئي به مراجع ذيصلاح بر عهده خريدار خواهد بود.

4. HiSupport طبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد خدمات و سرویس ها، اقامه دعوا و ارائه اطلاعات خريدار برخوردار از محتواي مجرمانه، به مراجع قضائي اقدام نمايد.

فصل نهم: مسئولیت خریدار

1. خريدار موظف است کليه مواد توافقنامه، ضوابط شرکت و قوانين جمهوري اسلامي ايران را رعايت نمايد. در غیر اینصورت، HiSupport حق قطع سرويس به صورت موقت يا دائم و پيگرد قانوني و دريافت خسارت از خريدار را دارد و خريدار موظف به جبران کليه خسارات و هزينه وارده بر شرکت مي باشد. همچنين هيچ وجهي بابت فسخ سرويس پرداخت نخواهد شد.

2. کاربران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرويس تهيه شده مي باشند همچنين مي بايست به حقوق ساير خريداران HiSupport نیز احترام بگذارند. HiSupport حق تعليق يا قطع دائم سرويس خريداران که به صورت خواسته يا ناخواسته موجب اختلال در سرويس ساير خريداران مي گردد را براي خود محفوظ مي دارد. ضمنا خريدار حق هيچ گونه اعتراضي را نخواهد داشت.

3. به غير از آن دسته از قوانين که مستقيما به نحوه استفاده از سرويس برمي گردد که با پايان سرويس به پايان مي رسد. بندهاي ديگر قوانين پا برجا بوده و خريدار همواره موظف به رعايت قوانين عمومي و حقوقي شرکت خواهد بود.

4. کليه مسئوليت هاي عدم استفاده صحيح از سرويس خريداري شده با خريدار مي باشد و HiSupport تنها مسئول ارائه سرويس استاندارد و بر اساس تعهدات فني اعلام شده مي باشد.

فصل دهم: ضوابط هاست و نمایندگی

1. HiSupport مسئوليتي نسبت به بارگذاري اطلاعات (Upload) در فضاي ميزباني خريدار و يا Download اطلاعات وي به صورت رايگان ندارد.

2. HiSupport جز در سرویس های خاص چون میزبانی وردپرس مسئوليتي نسبت به نصب نرم افزار براي خريدار به صورت رايگان ندارد. با این حال نصب سیستم های مدیریت محتوا یک مرتبه به ازای هر سرویس رایگان انجام خواهد شد.

3. کاربر موظف است ضمن مطالعه مقاله های مرکز آموزش، از چگونگی کار با سرویس خود مطلع شود و در صورت عدم وجود مقاله در مرکز آموزش از مراجع دیگر یا بخش پشتیبانی HiSupport کسب آگاهی نماید.

4. صرف دسترسی به پنل های میزبانی و اطلاع از نام کاربری و رمز عبور، مالکیت شخص نسبت به آن سرویس را ثابت نمی کند. بنابراین جهت اثبات مالکیت لازم است مطابق با مقررات مدارک لازم را ارائه و روال مربوطه را طی کنید.

5. با توجه به ارائه دسترسی های سطح بالا به نمایندگان میزبانی وب، کاربر ملزم است در صورت تغییر دامنه اصلی؛ نام کاربری و DNS در اکانت اصلی نمایندگی، مراتب را با ایجاد درخواست پشتیبانی از طریق ناحیه کاربری به اطلاع واحد فنی برساند. این اطلاع رسانی اطلاعات سرویس در ناحیه کاربری را بروز خواهد کرد و در مواقع نیاز و تغییرات از آن استفاده خواهد شد. در صورت عدم اطلاع رسانی از تغییرات فوق، شرکت مسئولیتی در قبال تغییرات آتی و ایجاد تداخل در سرویس کاربر، نخواهد داشت.

6. IP های نمایندگی در بخش های مختلف، در هنگام تحویل سرویس به کاربر ارائه می شوند. بنابراین هر گونه استفاده غیر مجاز کاربر از IP، توسط این شرکت قابلیت پیگرد داشته و مشکلات و تداخلات ناشی از آن و عملکرد نادرست کاربر، از حیطه مسئولیت این شرکت خارج خواهد بود.

فصل یازدهم: ضوابط دامنه

1. این شرکت به عنوان نماینده رسمی پژوهشگاه فیزیک نظری در امور ثبت دامنه ملی و همچنین Resello در دامنه های بین المللی، تابع قوانین آن ها و البته رجیستری های مرجع ثبت دامنه در سراسر دنیاست. بنابراین از آنجاییکه برخی از پسوند ها از شرایط خاصی برخوردار هستند قبلا لازم است از برخورداری از شرایط خاص اطمینان حاصل فرمایید.

2. ثبت دامنه هاي ملی ir توسط رجیستری این دامنه با نام پژوهشگاه دانش هاي بنيادي (NIC) تاييد شده و سپس توسط همان سازمان فعال می گردد. با توجه به اينکه به طور کلي HiSupport کنترلي در زمان تاييد دامنه نداشته و همچنين به دليل نقص در مدارک يا مشخصات ممکن است مدت زمان تاييد دامنه به طول انجامد، زمان رزرو اوليه دامنه مبناي تحويل دامنه قرار مي گيرد. کاربران می توانند از طریق بخش Whois وبسایت NIC، ار رزرو دامنه خود اطمینان حاصل کنند.

3. HiSupportدر صفحه مربوط به دامنه و نمایندگی دامنه بخش شرایط خاص، اقدام به درج اطلاعات لازم در خصوص شرایط دامنه ها و نحوه استفاده کرده است. بنابراین توصیه می شود قبلا آن ها را مطالعه و در صورت وجود سوال، حتما با واحد فروش و ثبت دامنه این مرکز تماس حاصل فرمایید.

4. از آنجاییکه HiSupport؛ ثبت، تمديد و انتقال دامنه براي خريدار را به صورت واسط انجام مي دهد عدم پذيرش اقدام مورد نظر توسط ثبت کنندگان ملی و بین المللی، به هر دليل مسئوليتي را متوجه مرکز نخواهد کرد.

5. اگر در سفارش خريدار، دامنه اي باشد که رجیستری یا رجیسترار، آن را ثبت ننمايد و يا در حين تکميل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص ديگري ثبت گردد و يا انتقال دامنه اي به HiSupport باشد که به هر دليل انجام نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزينه ثبت و يا انتقال آن دامنه به حساب خريدار در پرتال با ناحیه کاربری مي باشد.

6. تمدید دامنه در مراحل مختلفی چون Grace Renewal, Redemption Period و Pending Delete، دارای روال، هزینه ها و شرایطی مخصوص به خود می باشد. بنابراین در هر یکی از این شرایط مطابق با قوانین و ضوابط تعیین شده از سوی ICANN ورجیستری ها، دامنه قابل تمدید خواهد بود. بنابراین کاربر موظف به مطالعه مقالات مرتبط با شرایط ثبت و تمدید دامنه ها یا کسب اطلاعات از بخش فروش HiSupport می باشد.

7. HiSupport متعهد می گردد در مواردی که ثبت، تمدید یا انتقال دامنه به نتیجه نرسد، هزینه پرداختی توسط کاربر را به حساب وی در ناحیه کاربری بازگشت دهد. کاربر می تواند از این مبلغ در سفارشات بعدی استفاده کند.

8. تاريخ مستند براي مدت ثبت دامنه،Server Whois هاي معتبر بين المللي و در دامنه های ir، Whois موجود در وبسایت nic.ir می باشد.

9. در صورت درخواست انتقال يک دامنه به پنلي خارج از HiSupport از طريق پرتال یا ناحیه کاربری، شرکت حق ممانعت از تکميل مراحل انتقال را ندارد.

10. خريدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکيتي دامنه براي خود تحقيق لازم را به عمل آورد. بنابراین در صورت ادعاي شخص ثالث مورد تائيد شرکت و مراجع ذيصلاح ايراني و بين المللي، HiSupport آن دامنه را مسدود و مطابق با راي مراجع و يا قوانين بين المللي اقدام خواهد کرد.

11. حداقل طول هر دامنه 3 حرف می باشد. بنابراین دامنه‌های یک حرفی و دو حرفی قابل ثبت نیستند.

12. استفاده از _ (خط زیر)،فاصله، نیم فاصله، نقطه یا کاما در نام دامنه ممکن نیست.

13. ثبت برخی اسامی واحدهای اداری کشور منحصراً در اختیار واحدهای ذیربط است. نام کشور (به هر صورت)، نام استان‌ها، فرمانداری، شهرستان‌ها و شهرها از این جمله‌اند.

14. ثبت اسامی آثار طبیعی، آثار تاریخی، فرهنگی و ملی، اسامی مذهبی و اسامی مشاهیر در اختیار واحدهای ذیربط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است مگر آنکه آن وزارتخانه مجوز کتبی برای غیر صادر کند.

15. ثبت دامنه‌های ac.ir, sch.ir تنها برای آموزشگاها، دانشگاها و مؤسسات آموزشی دارای مجوز وزارت آموزش و پرورش و ارائه کپی مجوز مذکور و درخواست کتبی در سربرگ موسسه میسر خواهد بود. ضمناً ac.ir تنها برای مؤسسات آموزشی دارای مجوز دارای مجوز وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی ثبت می‌شود.

16. ثبت دامنه‌های gov.ir, org.ir تنها برای سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی، همراه با ارائه درخواست کتبی با مهر و امضای معتبر آن سازمان میسر خواهد بود.

17. ثبت دامنه‌های net.ir تنها برای شرکت‌های ICP / ISP خدمات دهنده اینترنت دارای مجوز رسمی قابل ثبت است.

18. دامنه‎هاي co.ir تنها براي شرکتهاي ثبت شده، همراه با ارائه روزنامه رسمي ثبت شرکت امکان‎پذير است.

19. برخی از دامنه های خاص توسط رجیستری یا رجیسترار با قیمت بالاتر از عرف در دسترس قرار می گیرد. در چنین شرایطی، امکان ثبت با قیمت‌های معمول وجود نخواهد داشت. بنابراین ما به ‌التفاوت از کاربر اخذ خواهد شد و یا در صورت عدم تمایل وی، سفارش لغو و هزینه پرداختی بازگشت داده می‌شود.

20. به منظور راه‌اندازی وب‌سایت و یا ایجاد ایمیل اختصاصی با برند تجاری؛ کاربر می بایست نام دامنه مناسبی را ابتدا به ثبت رسانده و برای آن خدمات هاستینگ (میزبانی وب) نیز سفارش دهد. نام دامنه تنها آدرس وبسایت و برند شماست و خدمات هاستینگ جهت راه ‌اندازی وبسایت و ایمیل الزامی است.

فصل دوازدهم: گارانتی و پشتیبانی

1. HiSupport تنها مسئوليت سرويس دهي در حوزه خريد را دارد. در خصوص اختلالات اينترنتی خريدار، برنامه نويسي وب، نرم افزارها و مشکل دامنه اي که نزد ديگران ثبت شده است مسئوليتي متوجه شرکت نمي باشد.

2. ملاک وجود اختلال در سرويس، گزارش واحد فني و وبسایت های مرجع معتبر مورد تایید این HiSupport، است.

3. زمان اختلال در سرويس خريدار در صورت درخواست کتبي وي با اعلام مدت اختلال و تائيد واحد فني در صورتي که ميزان کل آن از ابتداي دوره، از 0.5% کل دوره بيشتر باشد به مدت سرويس افزوده مي گردد.

4. ارائه خدمات پشتيباني در HiSupport بر مبناي پرتال یا ناحیه کاربری می باشد. ضمن اینکه درخواست های تلفنی و ایمیل، تنها در موارد عمومی، مشاوره و راهنمایی پاسخ داده خواهد شد.

5. نحوه ارتباط مستند خريدار براي درخواستهاي گارانتي و پشتيباني بايد از طريق پرتال یا ناحیه باشد که زمان دقيق ارسال درخواست، زمان دقيق رسيدگي و هويت کاربر مشخص باشد.

6. عدم رضايت از خدمات بخش پشتيباني و فني مي بايست به سرعت (ظرف ٢٤ ساعت) از زمان وقوع به واحد انتقادات و پیشنهادات، از طريق پرتال یا ناحیه کاربری اعلام گردد.

7. سرويس ها و روال عمومي HiSupport بر اساس استاندارد های فني، بين المللي، مصالح شرکت و عموم کاربران تعريف شده و براي کاربر خاص غير قابل تفکيک و تغيير است . بنابراین خریدار موظف است قبلا این نکته را مد نظر داشته باشد.

8. HiSupport مسئوليتي در قبال عدم تطابق سرويس خريداري شده با نياز مشتري ندارد.

9. HiSupport نسبت به نصب و عملياتي شدن نرم افزارهائي را که مورد تائيد بخش فني نمي باشد مسئوليتي ندارد.

10. ميزان مسئوليت HiSupport در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غير مستقيم وارد بر خريدار در استفاده از سرويس و يا اطلاعات خريدار محدود به بند خسارات اين قانون خواهد بود.

11. حداکثر زمان پاسخگویی به تیکت ها و درخواست های پشتیبانی ٢٤ ساعت پس از ثبت آن می باشد . درخواست ها و مشکلاتی که نیاز به بررسی بیشتر و پیگیری داشته باشد حداکثر طی ٧ روز پاسخ داده خواهند شد .

12. در حین مواجهه با مشکلات، خریدار موظف است در صورت نیاز دسترسی کامل به سرویس، سرور و یا خدمات مورد استفاده را به این شرکت ارائه کند. در غیر اینصورت با توجه به عدم امکان بررسی، پشتیانی غیر قابل ارائه بوده و کاربر اجازه ندارد طلب پشتیبانی کند. دسترسی به سرویس ها تنها با دسترسی مستقیم و نه استفاده از نرم افزارهای ارتباطی چون TeamViewer و …، قابل قبول خواهد بود.

فصل سیزدهم: تغییرات

1. تغييرات توافقنامه :
HiSupport تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی است. از آنجاییکه که این قوانین قابل تغییر خواهند بود، این شرکت نیز در موارد خاص و بنا به شرایط اجازه دارد بدون اطلاع قبلی، شریاط مندرج در این توافقنامه را تغییر دهد. بنابراین توصیه می شود همواره اطلاعات این صفحه و دیگر صفحات مرتبط را مطالعه و از تغییرات آن مطلع شوید.

2. تغييرات تعرفه :
2.1 در صورت تغيير تعرفه درحين استفاده از سرويس ها و خدمات، خريدار در صورت تمايل به ارتقا و تمدید سرويس فعلي، موظف به رعايت قيمت هاي جديد خواهد بود . ليکن خدمات خريداري شده با تعرفه قبلي تا پايان دوره آن ارائه مي گردد.

2.2 هزينه هاي کارشناسي، مدیریت و مشاوره فنی به جز در مواردی که برای آن ها پکیج طراحی شده است، بنا بر موضوع و شرایط متغیر بوده و لازم است توسط کاربر استعلام شوند.

2.3 این شرکت متعهد می گردد ارتقا سرویس رایگان، بدون اخذ هزینه های اضافی و تنها با دریافت مبلغ ما به التفاوت سرویس صورت پذیرد.

2.4 سروریس ها یا خدمات تنها در شرایطی قابل تنزیل خواهند بود که سرویس انتخابی جدید از هر نظر قابلیت تامین نیازهای وبسایت یا سرور کاربر را داشته باشد. تنزیل سرویس همچنین در برخی موارد با دریافت هزینه انجام خواهد شد.

2.5 تغييرات تعرفه ضمن انعکاس در وبسایت این شرکت، به جز در مواردی که از قبل پیش فاکتور صادر شده باشد، در سفارشات کاربر لحاظ خواهد شد. بنابراین کاربر موظف به تبعیت از قیمت های جدید خواهد بود.

3. تغييرات فني :
HiSupport به منظور ارتقا کیفی سطح خدمات، اجازه دارد در مواقع لزوم نسبت به انجام تغييرات در حوزه های فني، سخت افزار، نرم افزار و شبکه مبادرت نماید. در مورد تغییرات موثر در سرویس کاربران، HiSupport موظف است از يک روز تا يک ماه قبل از اعمال تغييرات، مراتب را از طريق وب سايت شرکت، پرتال کاربران و يا ارسال خبر نامه به آدرس Email خريداران اطلاع رساني نمايد. خريدار نیز موظف است ضمن تطبیق خود با این شرایط اقدامات لازم را انجام دهد.
تبصره: در شرایط اضطرار و موارد غیر قابل پیش بینی، اطلاع رسانی قبل از انجام تغییرات یا وقوع مشکل غیر قابل انجام خواهد بود. لیکن این شرکت متعهد می شود تمام تلاش خود را جهت رفع مشکلات در این شرایط به کار بندد.

4. تغيير مالکيت:
تغيير مالکيت خدمات تنها از طريق درخواست کتبي دو طرف از طریق پرتال کاربران و با طی مراحل انتقال مالکیت، قابل انجام خواهد بود.
4.1 HiSupport در راستاي حفظ حقوق خريداران خود، اجازه دارد مدارک شناسايي متقاضي تغيير مالکيت را جهت احراز هويت وي و انطباق با مشخصات مالک سرويس دريافت نماید.

4.2 HiSupport مي تواند تا زماني که اطلاعات کافي در مورد موارد مشکوک پيدا نکرده است، اقدامي براي تغيير مالکيت يک سرويس صورت ندهد.

فصل چهاردهم: مدیریت سرور، لایسنس و SSL

1. اجراي اقدامات مورد نظر کاربر در مدیریت سرور منوط به ارائه اطلاعات کامل دسترسی به SSH، پنل هاي مورد استفاده و ریموت دسکتاپ است. دسترسی از طرق دیگر چون TeamViewer و …، قابل قبول نخواهد بود.

2. در صورت استفاده از مدیریت سرور ساعتی، کاربر موظف است قبلا با واحد فنی مکاتبه و اقدام مورد نظر را شرح دهد. در این صورت تعداد ساعات لازم براي سفارش مشخص خواهد شد. در این روش خواسته کاربر پس از تهیه مدیریت سرور ساعتی تامین و در سرور و وبسایت اعمال خواهد شد اما پس از تحویل موارد درخواستی، مدیریت سرور لغو شده و امکان استفاده از آن در موارد بعدي وجود نخواهد داشت.

3. تنظیمات و تغییرات مورد نظر، در هنگام تحویل کار جهت بررسی و تایید کاربر، گزارش می شوند با این حال مسئولیت تغییرات بعدي که منجر به تداخل در تنظیمات انجام شده به هر شکل شود به عهده کاربر بوده و از تعهد این شرکت خارج است.

4. همواره توصیه می شود از ویندوز با لایسنس معتبر استفاده فرمایید. ویندوز های کرک شده از پشتیبانی این شرکت خارج هستند.

5. HiSupport همواره در قالب پیشنهادات دوره اي از طریق تیکت، مقاله هاي مرکز آموزش و محتواي بلاگ، نکات امنیتی در تامین و نگهداري سرور و وبسایت ها را ارائه می کند بنابراین عدم توجه به آن ها یا توصیه هایی که به طور عمومی در نحوه استفاده از کدها، توابع، سیستم هاي مدیریت محتوا و …، هر گونه پیکربندي فنی و امنیتی، اعلام می شود سرویس های کاربر را آسیب پذیر کرده و این شرکت مسئولیتی در قبال آن ها نخواهد داشت.

6. شرایط فنی و عمومی گواهینامه های SSL و لایسنس، در صفحه مربوطه در وبسایت این شرکت و ایمیل اطلاعات سرویس درج شده اند. با این حال خریدار موظف است در هنگام استفاده از آن ها ضمن مطالعه دقیق شرایط (ترجیحا قبل از سفارش) با واحد فروش یا فنی مکاتبه کند تا در استفاده از آن ها دچار مشکل نشود. بدیهیست مشکلات مربوط به استفاده غلط، عدم رعایت قوانین و شرایط بهره برداری از سرویس، خارج از تعهد این شرکت بوده و در صورت امکان با دریافت هزینه های اضافه قابل رفع خواهد بود.

فصل پانزدهم: نسخه پشتیبان

1. با توجه به ارائه دسترسی لازم جهت ایجاد و نقل و انتقال Backup به کاربران، مسئوليت تهيه نسخه پشتيبان از داده ها و فايل ها با خود کاربران بوده و همه آن ها مي بايست پشتيبان کليه داده هاي مورد نياز خود را در جايي غير از تجهيزات و سرورهاي HiSupport نگهداري نمايند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانايي بازگرداندن اطلاعات از آرشيو بکاپ مرکز، هيچگونه اعتراضي مسموع نخواهد بود و مرکز در اين زمينه مسئولیتی نخواهد داشت.

2. HiSupport به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه از کلیه اطلاعات سرویس های میزبانی لینوکس، Backup تهیه و نگهداری می کند. بنابراین کاربر موظف است همواره از عدم وجود نقص در اطلاعات خود به خصوص دیتابیس و سطوح دسترسی فایل ها اطمینان حاصل کند. در صورت وجود خطا در دیتابیس مورد استفاده یا سطوح دسترسی نادرست فایل ها، ممکن است در فرایند ایجاد Backup تداخل ایجاد شده و Backup دچار نقص شود. بنابراین HiSupport هيچگونه مسئوليتي در مورد صحت نسخه Backup و بروز بودن آن ندارد.

3. تمام نسخه هاي پشتيبان در محلي خارج از دسترسي کاربر نگهداري مي شود، بنابراین در صورت نیاز کاربر با ارسال درخواست پشتیبانی از طریق ناحیه کاربری مراتب را اعلام می کند.

4. HiSupport متعهد می گردد در هنگام فعالیت سرویس میزبانی، در صورت عدم بدهی تا قبل از تاریخ انقضا، در صورت درخواست کاربر، Backup موجود را به طور رایگان در اختیار وی بگذارد. پس از زمان انقضا سرویس و عدم تمدید توسط کاربر، این شرکت مسئولیتی در قبال ارائه رایگان Backup به کاربر نخواهد داشت.

5. ارائه و دریافت Backup تنها در قالب لینک دانلود توسط این شرکت ارائه یا دریافت می شود و ارائه یا دریافت Backup در قالب CD، Hard Disk و … غیر قابل انجام خواهد بود.

فصل شانزدهم: ضوابط خاص

1. خريدار موظف است پس از اقدام به تمدید، سرویس مورد نظر را به لحاظ تمدید شدن بررسی نماید و در صورت مغایرت مراتب را حداکثر ظرف 2 روز از تاریخ تمدید به بخش فروش گزارش کند.

2. توافقات خاص تنها به صورت کتبي و با ارسال درخواست از طریق ناحیه کاربری قابل طرح و تصویب خواهد بود. بنابراین هر گونه توافق شفاهی از طریق تلفن یا ایمیل فاقد اعتبار بوده و ضمانت اجرایی نخواهد داشت.

3. خريدار موظف است پس از تحویل، تطابق و اجراي صحيح سرويس خريداري شده را کنترل نمايد.

4. HiSupport هيچ مسئوليتي جهت دسترسی مجدد به دامنه، خدمات میزبانی و يا اطلاعات حذف شده از روي سرورهاي ميزباني پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.

5. اطلاعات مالی، مدت اعتبار و تاریخ انقضا سرویس در پرتال یا ناحیه کاربری درج می شود. با این حال توصیه می شود کاربر نسبت به زمان انقضا سرویس اطلاع داشته باشد. در عین حال HiSupport نیز انقضاء سرويس هاي کاربر را در موارد ماهیانه از یک هفته قبل و سالیانه از 1 ماه قبل، از طريق پست الکترونيک به کاربر يادآوري مي نمايد و عدم دسترسي خريدار به پست الکترونيکي خود، مسئوليتي را براي شرکت ايجاد نخواهد کرد.

6. وضعيت اعتبار، فهرست سرويسها و پرداخت هاي خريدار در حساب کاربري وي در پرتال کاربران قرار دارد و همواره وي مي تواند براي آگاهي از وضعيت عملکرد خود از طريق شناسه و کلمه عبور خود به آن ها دسترسی یابد.

7. مدت زمان قطع سرويس ناشي از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسي جرائم و اعمال تشخيص کارشناسي به مدت زمان سرويس دهي افزوده نمي گردد.

8. امکان دريافت هرگونه سرويس هديه و يا کمک هزينه هاي پيش بيني شده در برخي از سرويس ها تنها در هنگام خريد بسته وجود دارد و طي مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزينه آن به حساب کاربري خريدار واريز نمي شود.

فصل هفدهم: لغو سرویس و بازگشت وجه

1. بازگشت وجه تنها در خصوص خدمات زیر قابل انجام خواهد بود:
هاست لینوکس > 15 روز
هاست ویندوز > 15 روز
هاست وردپرس > 5 روز
هاست فروشگاهی > 5 روز
هاست ناپ کامرس > 15 روز
هاست لینوکس ویژه > 5 روز
نمایندگی هاست لینوکس > 5 روز
نمایندگی هاست ویندوز > 5 روز
سرور مجازی لینوکس و ویندوز > 3 روز
فضای دانلود و بکاپ > 5 روز

2. لغو سرویس و بازگشت وجه تنها در شرایطی انجام خواهد شد که کاربر از طریق ناحیه کاربری خود بخش درخواست(تیکت) پشتیبانی، اقدام به ارسال درخواست به واحد فروش HiSupport کرده باشد.

3. بازگشت وجه تنها به کاربرانی تعلق خواهد گرفت که سرویس یا خدمات وی به دلیل تخلف های مندرج در بخش فعالیت های غیر مجاز، مورد محدودیت واقع نشده باشد.

4. بازگشت وجه پس از کسر کارمزد بانکی به دو صورت روز شمار و کامل انجام می شود.
4.1 در بازگشت وجه کامل، مبلغ پرداختی بدون افزونه، تنها در صورتیکه حداکثر 15 روز، 5 روز یا 3 روز (بسته به نوع سرویس) از زمان تحویل سرویس گذشته باشد، به کاربر بازگشت داده خواهد شد.

4.2 در بازگشت وجه روز شمار، تعداد روزهای فعالیت سرویس تا زمان درخواست لغو، بدون افزونه محاسبه و مبلغ معادل آن از هزینه پرداختی کسر خواهد شد. در این صورت مبلغ باقیمانده به کاربر بازگشت داده می شود.
تبصره1: بازگشت وجه کامل و روز شمار برای هر سرویس در نوع خود، تنها یک مرتبه قابل انجام خواهد بود. مشروط بر آنکه سرویس مشابه در خریدهای قبلی شما وجود نداشته باشد.
تبصره2: بازگشت وجه روز شمار تنها در قالب افزایش اعتبار به پنل کاربری انجام می‌شود و این نوع بازگشت وجه مشمول واریز به حساب بانکی نمی‌شود.
تبصره3: سرورهای مجازی مشمول بازگشت وجه روز شمار نخواهند بود.
تبصره4: سرویس های تمدید شده مشمول بازگشت وجه نخواهند بود.
تبصره5: افزونه‌ها مشمول بازگشت وجه نخواهند بود.

5. چنانچه کاربر در هنگام تهیه سرویس و پرداخت هزینه، از تخفیف و شرایط ویژه استفاده کرده باشد، در هنگام بازگشت وجه روز شمار، آن تخفیف یا شرایط ویژه ملغا و محاسبات بر اساس هزینه های عادی انجام می شود.

6. بازگشت وجه، بدوا در قالب افزودن اعتبار به ناحیه کاربری خریدار انجام می شود، بدین نحو که در خریدهای بعدی قابل استفاده خواهد بود. چنانچه خریدار بخواهد مبلغ به حساب بانکی وی عودت شود لازم است در درخواست ارسالی به واحد فروش، ضمن طرح این موضوع شماره حساب و کارت بانکی خود را ارائه کند.

7. تنها شماره حساب و کارتی قابل قبول خواهد بود که به نام شخص کاربر که اطلاعات وی در ناحیه کاربری درج شده است، باشد. در غیر اینصورت بازگشت وجه غیر ممکن خواهد بود.

8. بازگشت وجه بین 3 تا 7 روز کاری از تاریخ اتمام محاسبات انجام خواهد شد.

فصل هجدهم: شرایط و قوانین مالی

1. کاربر می تواند از طرق مختلف چون پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانکی این شرکت، کارت به کارت یا واریز مستقیم به حساب اقدام به پرداخت وجوه به یکی از حساب های HiSupport نماید.

2. در صورت پرداخت مبلغ صورتحساب از طریق درگاه بانکی موجود در وبسایت این شرکت، پرداخت کاربر به صورت آنی در سیستم مالی اعمال و خدمات مرتبط جهت تحویل آماده سازی خواهند شد. لیکن در صورت پرداخت از طرق دیگر کاربر موظف است با مراجعه به صفحه ثبت پرداخت در این آدرس، اقدام به تکمیل فرم اطلاعات پرداخت نماید، در غیر اینصورت این شرکت مسئولیتی در قبال پرداخت وی نخواهد داشت.

3. شماره حساب های HiSupport در صفحه شماره حساب ها واقع در وبسایت HiSupport درج شده اند بنابراین هر گونه پرداخت به حساب های غیر، غیر قابل پیگیری و رسیدگی خواهد بود.

4. فاکتورهای الکترونیکی پس از تکمیل سفارش، از طریق ناجیه کاربری بخش صورتحساب ها، قابل دسترسی و دریافت توسط کاربر خواهد بود با این حال در صورت نیاز به فاکتور چاپ شده ممهور به مهر شرکت، مبلغی به عنوان مازاد بر سرویس و هزینه های ایجاد و ارسال فاکتور از کاربر اخذ خواهد شد.

5. در صورتيکه HiSupport تشخيص دهد هر يک از سرويس ها و يا کالاي خريداري شده يک خريدار در زمان تحويل، با حجم بيشتر و يا با امکانات بهتر و يا زمان طولاني تر و يا هر مورد هزينه بر بالاتري از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وي قرار گرفته و يا به هر دليل خريدار به اين حجم بيشتر و يا امکانات بهتر و منابع بيشتر ويا زمان طولاني تر دست پيدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه اي آنرا از خريدار دريافت نمايد؛ پرداخت اين هزينه براي خريدار اجباري مي باشد و شرکت حق استيفا طلب خود را از نحوه دريافت بدهي هاي خريدار خواهد داشت.

6. هيچ يک از کمک هزينه ها و خدمات مازاد بسته ها قابل تبديل به ارزش ريالي و کسر از فاکتور نمي باشد.

7. جرائم
7.1 HiSupport حق دريافت هزينه براي تاخير مشتري در تمديد به موقع سرويس هاي دامنه ميزباني و امثالهم را خواهد داشت.

7.2 HiSupport حق دريافت هزينه فني جهت رفع مسدودي يک سرويس یا بازیابی Backup پس از حذف را خواهد داشت.

7.3 مدت زمان اعتبار قیمت ارائه شده فاکتور و صورت حساب ها نیز ١ ماه از تاریخ صدور خواهد بود .

فصل نوزدهم: فعالیت غیر مجاز کاربر

تخطي از هر يک از شرايط درج شده در ذيل موجب تعليق سرويس مي شود. شرکت تنها تشخيص دهنده تخطي از شرايط مندرج مي باشد و حق قطع سرويس بدون هيچ اخطار قبلي و يا اجتناب از سرويس دهي را براي خود محفوظ مي دارد. زماني که شرکت از تخطي يک خريدار از شرايط مندرج اطلاع پيدا مي کند نسبت به بررسي فني و يا حقوقي موضوع اقدام خواهد کرد در اين زمان بر اساس اهمیت موضوع، ممکن است براي جلوگيري از ادامه تخلف، سرويس خريدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکميل بررسي ها شرکت بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازي، تعليق يا قطع سرويس خاطي خواهد بود همچنين شرکت در صورت لزوم حق پيگرد قانوني شکايت و اخذ خسارت از متخلف را نيز براي خود محفوظ مي دارد. هر گونه عملي که در اينجا به آن اشاره نشده باشد ولي از نظر قوانين جاري کشور ايران يا کشور محل قرارگيري سرورها خلاف باشد نيز تخلف از شرايط خدمات محسوب مي گردد. شرکت هيچگونه وجهي به خريدار متخلف از شرايط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعاي خسارت يا هزينه مدت باقيمانده سرويس پرداخت نخواهد کرد.
همچنين کاربر متخلف مسئول جبران کليه خسارات مادي و معنوي وارده به شرکت، ساير مشتريان شرکت و يا IDC سرويس مورد نظر خواهد بود.

برخی از تخلفات کاربر:
1. استفاده از نرم افزارها بدون رعايت قوانین کپي رايت ملی و بین المللی

2. نصب و يا استفاده از برنامه هاي که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.

3. ارسال يا اجراي فايل هاي مخرب و اجرايي مانند فايل هايي با پسوند exe , com , bat , vbs و کدهایی که در فایل های تصویری، PHP و ASP تزریق می شوند.
توجه: در صورت کشف اینگونه فایل ها، شرکت اجازه دارد بدون اخطار قبلی از فضاي خريدار حذف و برابر مقررات با ایشان برخورد نماید.

4. خريدار مجاز به استفاده از کدهاي مخرب مانند انواع ويروس ها و يا سورس هايي که موجب آلودگي يا پايين آمدن امنيت سرور گردد، نمي باشد.

5. استفاده از برنامه هاي ضعيف نگارشي که موجب نفوذ به سرويس کاربر، شرکت و دیگر خريداران گردد.

6. وجود فايل هاي حاوي ويروس یا کد مخرب که عمدا يا سهوا در فضاي سرويس خریداری شده قرار گرفته اند.

7. ارسال ایمیل های انبوه و هرزنامه (Spam) که بواسطه بررسی تیم فنی شرکت، سیستم های خودکار و گزارش های مراکز مانیتورینگ اسپم مشخص می شوند، عمدا يا سهوا حتي اگر بواسطه سرویس کاربر از ميل سرور ثالثي استفاده شده باشد.
ارسال ايميل حداکثر در میزبانی وب اشتراکی 150 ، ویژه 300 و وردپرس 200 ايميل در ساعت از مجموع ایمیل اکانت های موجود در فضای هاست مجاز مي باشد. بنابراین ارسال ايميل بصورت گروهي و تعداد بالا به هر صورت و شکل ممکن ممنوع است.

8. دریافت گزارش فني شرکت و يا IDC میزبان سرور مبنی بر انجام اعمال مغاير قوانین شرکت، ملی و بین المللی

9. عدم رعايت قوانین جرائم رايانه اي، تجارت الکتورنیک و انتظامی جمهوري اسلامي ايران و دریافت شکایت و حکم قضایی از مراکز ذیصلاح (کاربر موظف به کسب اطلاع کامل در مورد اين قوانین مي باشد)

10. در صورت ارسال اسپم و ایمیل های انبوه، سرویس به مدت ٢٤ ساعت و حداکثر یک هفته مسدود خواهد ماند.

11. انجام فعاليت هايي که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت به خريدار و يا ساير خريداران گردد.

12. استفاده از سرويس جهت ايجاد اختلال و يا نفوذ در سيستم هاي اشخاص ثالث

13. اقدام به به فعالیت مخرب Phishing

14. تخطی از قوانین کپی رایت (DMCA)

15. راه اندازي Mail server Open relay

16. انجام فعاليت IRC

17. عدم رعايت محدوده استفاده از منابع تخصيص يافته در هر سرويس

18. مختل كردن امنيت سيستم يا شبكه

در صورت بروز چنين مسائلي شرکت حق پيگرد قانوني و شکايت از متخلف به مراجع قانوني را محفوظ مي دارد. نمونه هايي از اختلال در امنيت سيستم يا شبكه شامل موارد ذيل مي شود:
دسترسي يا استفاده غير مجاز از داده ها، سيستم يا شبكه از جمله هر گونه تلاش براي جستجو، اسكن يا آزمايش آسيب پذيري يك سيستم يا شبكه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر كاربر ميزبان يا شبكه شامل: تلاش براي دسترسي به اطلاعات نامه هاي الكترونيكي، تلاش عامدانه براي پر كردن فضاي يك سيستم، تلاش براي تغيير و يا حذف اطلاعات وب سايت ها بدون مجوز از مالکان آن ها و …

فصل بیستم: حریم خصوصی

شما کاربران گرامی درهنگام استفاده از خدمات این شرکت، اطلاعات حقیقی یا حقوقی خود را در اختیار ما قرار می دهید. این بخش به چگونگی حفظ این اطلاعات توسط این شرکت و شرح قوانین موجود در این رابطه می پردازد.

1. جمع آوری اطلاعات
در هنگام ثبت نام در وبسایت این شرکت و همچنین استفاده از خدمات، شما اطلاعاتی چون: نام، نام خانوادگی، نام شرکت یا سازمان، شماره تلفن، آدرس پستی، پست الکترونیک و بعضا اطلاعات مالی ارائه می کنید. این اطلاعات در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند:
ارائه سرویس ها و خدمات و صدور صورتحساب
ارتباط با کاربران و ارسال پیام ها عمومی، اخطار و اطلاعیه ها
نگهداری از سوابق در بانک اطلاعاتی این شرکت در راستای اجرای قوانین و همینطور سیاست گذاری راهبردی شرکت
توجه: اطلاعات کاربران حتی پس از لغو سرویس، غیر قابل حذف از سیستم خواهد بود لیکن بنا به درخواست کاربر، اکانت ایشان قابلیت غیر فعال سازی خواهد داشت. (در این صورت ارتباط شرکت با وی قطع میشود.)
استفاده از اطلاعات در سرویس های برخوردار از Whois مانند: دامنه
توجه: اطلاعات مندرج در Whois در اختیار عموم افراد است بنابراین از این حیث شرکت تنها در مواردی که بطور مستقیم از جانب ما انجام شده باشد متعهد خواهد شد.
استفاده از اطلاعات جهت بهبود خدمات و ارائه پیشنهادات
ارائه اطلاعات به اشخاص ثالث بر اساس الزامات قانونی در دو سطح ملی (جمهوری اسلامی ایران) و بین المللی (سازمان های مرجع و نهادهای قانونی)

همچنین ما نیز از این اطلاعات جهت درک بهتر مشتریان و نیاز ها و علاقه مندی های آنان استفاده می کنیم. لذا ضمن نگهداری دقیق و محرمانه اطلاعات، روال های لازم جهت جلوگیری از فاش شدن اطلاعات صورت خواهد پذیرفت مگر در مواردی که از نظر قانونی ملزم به ارائه اطلاعات باشیم.

2. کوکی ها
کوکی ها، فایل های کوچک و کم حجمی هستند که جهت تسهیل در ارائه خدمات و کارها و همچنین بهبود عملکرد بخش های مختلف وبسایت و سیستم های در اختیار کاربران، بر روی کامپیوتر آن ها ذخیره و بر اساس برنامه های زمانبندی تعریف شده در مرورگر مورد استفاده کاربران و همچنین این شرکت، بروز یا حذف می شوند.

موارد استفاده کوکی در این شرکت:
2.1 آنالیز رفتار کاربران، مشتریان و خریداران
با استفاده از کوکی رفتار کاربران را در سطوح مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد. بدین ترتیب فعالیت های این شرکت مطابق با نیاز کاربران در نظر گرفته شده و ضمن بهبود خدمات آنچه که مورد رضایت و خواسته آن ها هست را جامه عمل خواهیم پوشاند.
در این روش بیشتر IP اتصال به اینترنت کاربران به عنوان اطلاعات ذخیره شده آنان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
همچنین در مواردی از نرم افزار و شرکت های بین المللی چون Google استفاده خواهد شد که در این صورت، Google نیز ملزم به رعایت قوانین بین المملی و حفظ حریم خصوصی کاربران خواهد بود.

2.2 تبلیغات
ما همچنین از کوکی به منظور بررسی اثر بخشی تبلیغات و نتایج حاصل از آن استفاده خواهیم کرد.

2.3 شبکه های اجتماعی
با استفاده از دکمه های FaceBook, Google+, Instagram, Twitter، و تراکنش های مرتبط با محتوای این شرکت، جهت سفارشی سازی محتوا و خدمات وبسایت استفاده خواهیم کرد.
بدیهیست هر یک از این شبکه های اجتماعی قوانین خاص خود را دارند که در زیر می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید:
FaceBook, Twitter, Google+

2.4 یاد آوری و اطلاعیه های آنلاین
جهت رضایتمندی کاربران و بهره مندی از حداکثر خدمات و امکانات این شرکت، بخشی از یادآوری ها و اطلاعیه ها چون تخفیف ها، اطلاعیه های مهم و صدور صورتحساب، از طریق درج Notification در مرورگر شما انجام خواهد شد. در این صورت به محض انتشار این گونه مطالب، متوجه آن ها خواهید شد.

2.5 گفتگوی زنده
بخشی از مکاتبات کاربران در گفتگوی زنده موجود در وبسایت، از طریق کوکی برای مدت زمانی محدود در مرورگر و کامپیوتر کاربران ذخیره خواهد شد. بدین نحو، در صورت نیاز به مراجعات مکرر، مکاتبات قبلی جهت ادامه بحث در دسترس خواهند بود.

3. نحوه خاموش کردن Cookie
با توجه به فواید بسیار زیاد Cookie برای کاربران، اکیدا توصیه می شود از خاموش کردن Cookie اجتناب کنید. با این حال همواره می توانید در صورت بروز مشکل Cookie های ذخیره شده در مرورگر را حذف فرمایید تا مجدا و به طور خودکار با اطلاعات جدید ایجاد شوند.
3.1 حذف Cookie
Chrome
FireFox
Internet Explorer

3.2 خاموش کردن Cookie
Chrome
FireFox
Internet Explorer

4. بازرسی و اصلاح
4.1 کاربران ملزم به درج اطلاعات صحیح و واقعی به طور کامل هستند. در غیر اینصورت این شرکت اجازه دارد در صورت مشاهده تخلف و اطلاعات غیر واقعی یا ناقص مراتب را به کاربر اطلاع دهد. در این صورت کاربر نیز متعهد می گردد در فرصت ارائه شده اطلاعات صحیح را به طور کامل با ارائه مدارک هویتی چون کارت ملی، قبوض تلفن، آب، برق و گاز و تعهد نامه های مربوطه در اختیار این شرکت قرار دهد.
4.2 عواقب ناشی از درج اطلاعات غیر واقعی و غلط، به عهده کاربران است.
4.3 در صورت الزام قانونی و طرح دعوی در محاکم قضایی بنا بر حکم قانون؛ اطلاعات کاربران، قابل تغییر یا تصحیح خواهد بود.
4.4 کاربران می توانند همواره اطلاعات خود را در ناحیه کاربری خود بخش اطلاعات شما، مشاهده و در صورت لزوم تصحیح و بروز فرمایند.
تبصره: نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل غیر قابل تغییر بوده و صرفا با طی مراحل مربوطه و ارائه مدارک لازم قابل انجام خواهد بود.

5. انتقال به کشورهای اتحادیه اروپا، آمریکا، آسیایی و ایران
این شرکت همواره تلاش خواهد کرد تا با ثبات ترین و قابل اعتماد ترین دیتاسنترهای دنیا را جهت میزبانی سرورها و اطلاعات شما انتخاب و مورد استفاده قرار دهد.
با این حال هر کدام از دیتاسنتر بنا بر شرایط وقت، قوانینی دارند که این شرکت و در نهایت کاربران نیز ملزم به رعایت آن ها می باشند. ضمن اینکه تامین امنیت اطلاعات شما در حداکثر میزان ممکن توسط این شرکت در دستور کار قرار دارد، حال اینکه اجرای اصول ایمنی در نگهداری اطلاعات از جمله وظایف مهم کاربران است.

6. تغییرات
HiSupport اجازه دارد هر زمان بدون اطلاع قبلی، مندرجات حفظ حریم خصوصی را تغییر دهد، لیکن در صورت تغییر اطلاعیه آن به کلیه کاربران ارسال خواهد شد.

فصل بیست و یکم: خسارت و رفع مسئولیت

1. خدمات HiSupport به همان شکلي که هستند ارائه مي شوند و هيچگونه گارانتي صريح و ضمني شامل آنها نمي گردد. ضمنا هيچگونه ضمانتي مانند مطابق نياز خريدار بودن، بي عيب بودن، عدم قطعي، امنيت و … ارائه نمي شود. HiSupport هيچگونه خسارتي بابت عملکرد سرويس خود به هر نحو نمي پردازد. HiSupport همچنین مسئول حوادث احتمالي (مانند از دست رفتن داده ها روي سرور) نخواهد بود.

2. سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خريدار براي هر يک از انواع سرويس ها حداکثر معادل هزينه پرداختي آن سرويس توسط خريدار بوده و HiSupport هيچگونه مسئوليتي در قبال جبران خساراتي مازاد بر اين مبلغ نخواهد داشت.

3. HiSupport هيچگونه مسئوليتي در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلاياي طبيعي، جنگ، شورش، آشوب اجتماعي، انفجار، اعتصاب، محدوديتهاي دولتي و تحريم را ندارد. با اين حال در صورت بروز چنين مواردي HiSupport تلاش خود را براي کاهش اثرات اين موارد مي نمايد. بروز هر يک از موارد فورس ماژور موجب تخطي خريداران از شرايط خدمات نخواهد شد. تحريم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

فصل بیست و دوم: پذیرش شرایط و ضوابط

با پرداخت مبلغ فاکتور و يا عضويت در وبسايت HiSupport، خريدار مواد توافقنامه و ضوابط HiSupport را پذيرفته و نيازي به اخذ امضاء از خريدار وجود ندارد.

فصل بیست و سوم: مرجع قضاوت

در صورت بروز اختلاف، جهت رفع آن، خريدار موظف است بدوا ضمن اعلام موضوع از طریق ارسال درخواست در ناحیه کاربری خود به واحد روابط عمومي یا انتقادات و پیشنهادات، رسيد کتبي دريافت نمايد و تا 15 روز جهت رسیدگی منتظر بماند. در صورت عدم حصول نتيجه پس از ١٥روزکاري، خريدار مي تواند به مراجع قضایی و انتظامی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.

فصل بیست و چهارم: سلب اختیار

عدم اجراي بخشي از ضوابط و مواد توافقنامه HiSupport نسبت به خريدار يا ديگران به منزله سلب حق اجراي مواد توافقنامه از شرکت نمي باشد.