5 اشتباه رایج و مهم در سئو

5 اشتباه رایج و مهم در سئو

SEO قوی لازمه تداوم بسیاری از کسب و کارهای آنلاین به خصوص استارتاپ‌ها می‌باشد و موجب رونق چشمگیر تمامی تجارت‌های الکترونیک است.
بسیاری از وبمستران این 5 اشتباه رایج که در مقاله آمده است را در سئو مرتکب می‌شوند. به همین دلیل برای اطمینان از دوری از آن‌ها و پایان دادن به لطمه‌های غیرعمدی به رتبه وبسایتتان، مطالعه این 5 مورد را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

1- عدم توجه به بازار هدف و کلمات کلیدی در اولین وهله

همواره پیش از شروعِ ایجاد محتوا و صفحات وبسایت، به کلمات کلیدی فکر کنید.
کفش کسی را بپوشید که ممکن است از وبسایت شما بازدید کند – او چه عبارتی را در گوگل تایپ می‌کند تا وبسایت شما را پیدا کند؟ قرار دادن واژه کلیدی وبسایت به عنوان «لوله‌کش» و تمرکز بر روی آن ممکن است شما را در بین دریایی از دیگر وبسایت‌های لوله‌کشی مجزا نکند اما نوشتن و تولید محتوا در مورد «خدمات تخلیه و لوله باز کنی در تهران» احتمال بسیار بیشتری دارد که شما را از سایر رقبا مجزا کند.
به عبارت‌های طبیعی‌تر فکر کنید. عبارت‌هایی که انسان‌های معمولی یعنی مخاطبانتان در گوگل جستجو می‌کنند – سعی نکنید واژه‌های گسترده یعنی واژه‌هایی که از نظر مفهومی بسیار زیر شاخه دارند و Indexهای زیادی هم در خصوص آن‌ها توسط رقیبان ثبت شده است را به کار ببرید. بازی با سیستم و تست آن ممکن است وقتگیر باشد و گران تمام شود.

2- Keyword Stuffing (تعدد کلمات کلیدی)

تکرار کلمات مهم و کلیدی در سایت ممکن است وسوسه‌انگیز باشد اما آیا بازدیدکنندگان شما واقعاً در صورت شبیه بودن متن وبسایت به محتوایی که برای کامپیوترها نوشته شده باشد، آن را می‌خوانند؟ محتوایی که پر از کلمات تکراری و عبارت‌های کلیدی است؟
گوگل روش خواندن متن توسط انسان را تقلید می‌کند و از محتوایی که پر است از کلمات تکراتی بدش می‌آید. به خصوص کلماتی که به نظر همان کلمات کلیدی و مصنوعی باشد که از عمد نوشته شده تا سیستم را «گول» بزند.
نوشتن یک پاراگراف در مورد اینکه چرا شما بهترین خدمات لوله باز کنی را در تهران دارید بهتر است از اینکه هر جمله حاوی Keyword Stuffing باشد.

3- بی‌تابی و عدم پشتکار

SEO زمان می‌بره. یک استراتژی انتخاب و به آن تکیه کنید؛ حداقل برای 4 تا 6 ماه.

یکی از مشکلات رایج در بین وبمستران جدید بی‌حوصلگی در زمان انتظار برای نمایان شدن رنکینگ‌های جدید گوگل است و در این راه موارد زیادی را تست می‌کنند تا بتوانند پروسه ایندکس صفحات را سرعت دهند.
برنامه‌ای که برای ارتقا سئو چیده‌اید را به صورت متداوم ادامه دهید – همواره محتوای جدید و با کیفیت تولید کنید، لینک بسازید و سعی کنید از اعمال تغییرات غیرضروری جلوگیری کنید.

تمامی سرویس‌های میزبانی وب های‌ساپورت از ابزار ارتقا سئو پیشرفته و متصل به Google Search Console بهره‌مند هستند.


4- عدم برخورداری از محتوای مناسب در وبسایت

یکی از مهم‌ترین مراحل راه‌اندازی و نگه‌داری از یک وبسایت، افزودن محتوا است. مطمئن شوید نحوه ایجاد آن و افزودن صفحات (یا پست وبلاگی) را به خوبی یاد گرفته‌اید و البته این کار را به صورت منظم انجام می‌دهید.
افزودن یک صفحه جدید (با حداقل 250 کلمه) در هفته ایده آل است. به خصوص اگر وبسایت شما دارای زمینه کاری تقریباً کسل کننده است، بهتر است به فکر ایجاد پست وبلاگی به صورت منظم باشید.
سعی کنید نوشته‌های کوتاه در مورد اتفاقات اخیر در شرکت، تخفیف بر روی محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید و همچنین پست‌هایی در مورد مناسبت‌های پیش رو بنویسید. به این وسیله گوگل و بازدیدکنندگان شما متوجه می‌شوند که در وبسایت شما «زندگی» جاری است که این کمک بسیار زیادی به شما می‌کند.

5- عدم ایجاد Backlink

تولید محتوای خوب برای SEO بسیار مهم است اما جذب توجه‌ سایر وبسایت‌ها نیز بسیار اهمیت دارد.
حتماً با صنایع گوناگون، انجمن‌های محلی با موضوع تجاری و سایر گروه‌هایی که امکان افزودن لینک وبسایت شما به عنوان لیست اعضایشان دارند ارتباط برقرار کنید و سعی کنید از وبلاگ نویسانی که در صنعت شما فعالیت می‌کنند بخواهید لینکی از وبسایت شما را که با وبلاگ و یا موضوع پست آن‌ها مرتبط است در وبلاگشان قرار دهند.

درباره نویسنده
اردشیر بهبود
اردشیر چند سالیست که در حوزه وب و تکونولوژی‌های وابسته فعالیت می‌کند، او همچنین به ترجمه، وبلاگ‌نویسی و امور پشتیبانی و امنیت سرور علاقه زیادی دارد و به عنوان ایده‌پرداز تلاش می‌کند بهترین راه را برای ارائه خدمات و محصولات پیدا کند.

دیدگاه خود را ارسال کنید