وردپرس 4.8.1 با 29 بروزرسانی منتشر شد

وردپرس 4.8.1 با 29 بروزرسانی منتشر شد

به فاصله 60 روز از انتشار وردپرس 4.8 و 13 میلیون دانلود از این نسخه از سایت ساز محبوب، اینک وردپرس با انتشار نسخه 4.8.1 اقدام به رفع عیب، بهبود و ارتقا در 29 بخش کرده است.

در این 29 بروز رسانی دو مورد زیر قابل توجه هستند:

 

رفع اشکال ابزارک متن

ابزارک متن که در نسخه 4.8 با هدف راحتی کار در درج محتوا در سایدبار ارائه شده بود به ما امکان می داد که بتوانیم به جای استفاده از کد HTML با چند دکمه ساده به صورت دیداری (Visual) اقدام به درج متن یا محتوا کنیم. اما اشکال این بود که امکان تعویض حالت از ویرایشگر دیداری (Visual) به متنی (HTML) پیش بینی نشده بود که در وردپرس 4.8.1 تامین شد.

 

بهبود در ابزارک سفارشی HTML

در ویرایشگر معمول وردپرس (TinyMCE) هنگام درج مطلب شما می توانید محتوای مورد نظر را در دو حالت دیداری و متن (HTML) وارد کنید. حال اینکه تجربه نشان داده اغلب از طریق حالت متنی اقدام به درج کد HTML می کنند. حتی دیده شده همان کد HTML را به جای درج در حالت متنی در حالت دیداری کپی می کنند. بنابراین این نیاز احساس شد که یک ابزارک اختصاصی فقط برای HTML طراحی شود. این ابزارک قبلا طراحی شده بود اما با ویرایشگر TinyMCE و برخی از بخش های قالب در تناقض بود و CSS های استفاده شده به درستی تشخیص داده نمیشد. در وردپرس 4.8.1 این ضعف برطرف شده است.

بیشتر بخوانیدلیست 29 بروزرسانی، رفع عیب و بهبود در وردپرس 4.8.1

اگر تا این لحظه وردپرس شما بروز نشده است، کافیست به منو پیشخوان > بروزرسانی ها مراجعه و با استفاده از این راهنما اقدام به بروز رسانی وردپرس کنید.

 

لینک های مفید
نحوه بروز رسانی وردپرس
نحوه ایجاد بکاپ
هاست مخصوص وردپرس

دریافت وردپرس 4.8.1

 

منابع
درباره نویسنده
سجاد ابراهیمی
سجاد سالهاست که در حوزه وب هاستینگ و مدیریت سرور فعالیت می کند، او عاشق طبیعت، کوه نوردی و طراحی گرافیک هست و سعی می کند به عنوان هماهنگ کننده در های‌ساپورت بهترین ها را برای کاربران فراهم کند.

دیدگاه خود را ارسال کنید