دامنه‌های جدید برای 12 استارتاپ برتر

دامنه‌های جدید برای 12 استارتاپ برتر

این روزها با توجه با شرایط سخت زندگی، خیلی مهم است که هرکس بتواند از پس زندگی خود بر بیاید. حال یا باید تصمیم بگیرد که شغلی جدید و یا شاید شغلی دوم برای خود دست و پا کند و یا اینکه با این شرایط سخت کنار بیاید و همینطور به زندگی خود ادامه دهد.
ولی کاملاً منطقی هست که کسی حاضر نباشد زندگی خود را در شرایط سخت ادامه دهد پس تصمیم می‌گیرد کار جدیدی را شروع کند و روی پای خودش بایستد. حال که شما اینجایید پس مشخص است که تصمیم به راه‌اندازی شغل و یا ایجاد منبع درآمد جدید برای خودتان هستید که البته مهمترین مرحله در شروع کار به حساب می‌آید. توجه کنید که برای شروع هر کار جدیدی، باید از همان ابتدا چیزی را انتخاب کنید که مناسب سلیقه شماست و البته جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید به امکاناتی که قرار است شما در اختیار آن‌ها قرار دهید نیاز داشته باشد تا از آن استقبال شود و بتوانید پیشرفت خوبی داشته باشید.


مهم‌ترین کار برای شروع یک کار جدید، داشتن یک وبسایت خوب و البته انتخاب نام دامنه‌ای مناسب برای آن است. چرا که با این کار می‌توانید جایگاه بهتری در جامعه برای خود فراهم کنید و سریع‌تر شناخته شوید…

تیم های‌ساپورت در این راه شما را همراهی می‌کند تا بتوانید بهترین انتخاب را برای نام وبسایت خود داشته باشید. ما در این مقاله لیستی از 12 شغل برتر و یا به اصطلاح، داغ‌ترین آن‌ها را که این روزها در جامعه نیز طرفدار زیادی دارد تهیه کردیم که با توجه به این موارد می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید:

1- برنامه‌نویسی، وب و تکنولوژی
2- فروشگاه‌های اینترنتی
3- مراکز آموزشی، تربیتی و دانشگاهی
4- فست‌فودها، رستوران‌ها و آشپزخانه‌های پخت غذاهای خانگی
5- پزشکی، مراکز درمانی و بهداشتی، شیوه زندگی
6- خدمات مالی، فین تک و تجارت
7- ورزش و سرگرمی
8- مراکز درمان و نگهداری حیوانات خانگی
9- گل‌فروشی‌ها و خدمات باغبانی
10- سینما و هنر
11- مراکز تحقیقاتی
12- مد و پوشاک

معمولاً هر حرفه‌ای که انتخاب کنید در یکی از دسته‌های بالا جای می‌گیرد. البته جای نگرانی نیست، هر کدام از موارد بالا، زیرمجموعه‌های متنوع دارند و حتما می‌توانید یکی از آن‌ها را مناسب کار خود بیابید.

اکنون بیایید به قوانین انتخاب دامنه‌ای مناسب برای شغل خود بپردازیم و بیشتر با آن‌ها آشنا شویم.
 

چه نامی را انتخاب کنیم که بهتر در خاطر مردم بماند؟

باید به این موضوع توجه داشت که نامی را انتخاب کنیم که کاملاٌ با شغل و خدمات ما مرتبط باشد. اصطلاحاٌ نام وبسایت‌ همانند اثر انگشت، منحصربه‌فرد است و زمانی که نامی را برای خود انتخاب می‌کنید به این معناست که آن‌را مختص خود قرار داده‌اید و هیچ فرد دیگری اجازه‌ی استفاده قانونی از آن را ندارد. این مشخصه‌ی بزرگی برای شناخت شما و خدماتتان است.
 

نام برند یا فروشگاه حتما با نام وبسایتتان یکی باشد چرا که درغیر این‌صورت موجب سردرگمی کاربران می‌شود.

هم‌زمان با این موضوع که نامی مناسب برای شغل خود انتخاب می‌کنید لازم است همان نام را به منظور ثبت کردن به عنوان دامنه‌ی وبسایت خود بررسی کنید. چرا که ممکن است کسی زودتر از شما آن نام را ثبت کرده باشد و شما دیگر قادر به ثبت آن نباشید و مجبور شوید نامی دیگر را انتخاب کنید. پس بهتر است چندین نام را برای شغل و وبسایتتان درنظر بگیرید و هرکدام را برای امکان ثبت جستجو کنید.

صفحه اختصاصی ثبت دامنه

جز انتخاب نامی مناسب، انتخاب پسوند مناسب را هم باید در دستور کار خود قرار دهید. ممکن است تاکنون تنها پسوند .com را دراکثر وبسایت‌ها مشاهده کرده باشید. اما باید بدانید صدها پسوند جدید تاکنون طراحی شده‌اند تا هرکس بتواند مناسب با کار خود یکی از آن‌ها و البته نه فقط .com را برای وبسایت خود انتخاب کند. به خصوص آنکه پسوندهای جدید به شدت در SEO وبسایت شما موثر و البته در دید مخاطبان جالب و دوست داشتنی نمود پیدا می کند.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم لیست پسوندهایی را که ما برای شما تدارک دیده‌ایم بررسی کنید، حتما یکی از آن‌ها را متناسب با کار یا هدف خود می‌یابید.

شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توانند در رسیدن شما به هدفتان بسیار مؤثر باشند پس به جز یافتن دامنه‌ای مناسب باید از در دسترس و آزاد بودن نام انتخابی خود در شبکه‌های اجتماعی نیز اطمینان حاصل کنید. چرا که همانند نام دامنه ممکن است فرد دیگری آن نام را در شبکه‌های اجتماعی به خود اختصاص داده باشد و این امر مهمیست که نامی یکسان با وبسایت خود در شبکه‌های اجتماعی انتخاب کنید.

اکنون بهتر است با این 12 شغل و موضوع کاری پر مخاطب دنیا و همینطور نام و پسوندهایی که به آن‌ها اختصاص داده شده‌است بیشتر آشنا شویم:
 

1- برنامه‌نویسی، وب و تکنولوژی


درصدی زیادی از حرفه‌های دنیا به وب و تکنولوژی‌های مرتبط وابسته هستند. به خصوص که اخیرا اینترنت اشیاء دلیلی شده بر ارتباط گسترده ابزار‌ها و گجت‌های الکترونیکی که روز به روز بر فعالین این حوزه افزوده می شود. بنابراین اگر به حوزه تکنولوژی، وب و صنایع وابسته علاقه‌مندید، این انتخاب می تواند بازار کار مناسبی را برای شما فراهم آورد.
همانطور که اشاره شد حوزه‌ی وب، جهان بسیار گسترده‌ایست. اگر قصد دارید در این حوزه فعالیت داشته باشید باید نام و پسوندی را انتخاب کنید که به طریقی شما را از دیگران متمایز کند. پسوندهایی که در این حوزه در اختیار عموم قرار گرفته‌است شامل موارد زیر می‌شوند:

site click online blog tech host
website cloud codes computer digital domains
email link media mobi network online
services software storage technology tools support

 

2- فروشگاه‌های اینترنتی


این روزها مشغله‌ی کاری و فکری افراد به آن‌ها اجازه نمی‌دهد که زمان زیادی را به خرید ملزومات خود اختصاص دهند. پس فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند احتیاجات افراد را خیلی راحت و سریع در اختیار آن‌ها قرار دهند. تنها کافیست فرد در منزل یا محل کار، هرچیز مورد نیاز خود را انتخاب کند و سفارش دهد. اینجاست که اهمیت کسب و کار شما مشخص می‌شود. پس اگر قصد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی دارید باید همین‌جا اعلام کنیم که انتخاب خوبی را در سر می‌گذرانید.

هاست فروشگاهیهاست فروشگاهی مناسب برای انواع سیستم‌های فروشگاه ساز

البته به تعداد زیاد فروشگاه‌های اینترنتی هم باید توجه داشته باشید و به طریقی خدمات خود را ارائه دهید که شما را از دیگران متمایز کند.
انتخاب پسوند مناسب در این حوزه نیز اهمیت زیادی دارد. برای داشتن انتخابی مناسب، لیست زیر را مشاهده کنید:

shop store delivery services direct cheap
forsale market markets sale exchange promo
bargains deals tools

 

3- مراکز آموزشی، تربیتی و دانشگاهی


اگر قصد تأسیس مرکز آموزشی دارید، با احترام به شما تبریک می‌گوییم چرا که به‌جز ارزش معنوی بالای آن، قصد ارائه‌ی خدمتی بزرگ به افراد جامعه دارید. پس با اختصاص دادن وبسایتی مناسب به مرکز خود، می‌توانید آموزش و خدمات خود را به کل افراد در هر کجا و زمان به صورت عادلانه و همه گیر ارائه دهید. با انتخاب نام و پسوندی مناسب در این حوزه، نام خود را به گوش همه برسانید.
پسوندهای اختصاص یافته به این موضوع را در لیست زیر مشاهده می‌کنید:

college education mba school science academy
community help directory engineer expert guide
how institute international support review solutions
wiki zone

 

4- فست‌فودها، رستوران‌ها و آشپزخانه‌های پخت غذاهای خانگی


یکی از شغل‌هایی که تقاضا برای آن بسیار زیاد است تهیه‌ی غذای آماده و رساندن آن‌ها به افراد در منزل و یا محل کار آن‌هاست. که البته افراد بسته به کیفیت غذا، قیمت و خدمت‌رسانی هر مجموعه، به آن وفادار می‌مانند. رابط بین شما و مشتریانتان، وبسایت شماست که به‌وسیله‌ی آن، افراد شما را خیلی سریع‌تر خواهند شناخت. با همه گیر شدن اینترنت در کشورمان بخصوص در 3 سال اخیر، خدمات آنلاین شما بیشتر مورد توجه مردم و بویژه افراد شاغل قرار می‌گیرد. انتخاب نام و پسوندی جذاب و به اصلاح خوشمزه! برای وبسایت، امر خیلی مهمیست که باید به آن توجه کنید.
به لیست زیر برای انتخاب پسوند مورد علاقه‌ی خود توجه کنید:

cafe catering cooking fish pizza market
cheap menu limo one city rest
best restaurant services today top vip

 

5- پزشکی، مراکز درمانی و بهداشتی و شیوه زندگی


امروزه بشر بیش از هر زمان دیگری به نوع زندگی خود، عوامل پیرامون آن، سلامتی، تندرستی و ورزش اهمیت می دهد. در دنیای ماشینی و مدرن این روزها همه چیز ساده و در عین حال سخت شده است. متاسفانه باید بگوییم بسیاری از سادگی‌ها در زندگی انسان‌ها تاثیر مستقیم گذاشته و بعضا مشکلات سلامتی و تا حدودی روحی و جسمی را فزونی داده است. زندگی و درمان دو کلمه آشنا برای دوران مختلف زندگی هستند. اگر پزشک یا روانشناس هستید یا در جنبه های مختلف بهداشت، درمان، سلامت و زندگی فعالیت دارید توصیه می کنیم ارتباطات آنلاین خود را از طریق یکی از پسوندهای زیر راه اندازی کنید:

doctor health hospital clinic dental dentist
life baby bio care center fit
cool date eco energy family fitness
today tours academy live love style

 

6- خدمات مالی، فین تک و تجارت


امور مالی، روش های پرداخت، جمع سپاری و به طور کلی کلیه امور مرتبط با پول و اقتصاد همواره بخش جدایی‌ناپذیر هر کار و هدف چه تجاری و چه غیر تجاری بوده و هست. این روزها استارتاپ‌های زیادی در این حوزه‌ها در ایران و جهان فعالیت می‌کنند. اگر شما نیز در این حوزه فعالیت می‌کنید یا قصد دارید اهدافتان را بر این اساس تعیین و اجرا کنید، وجود یک وبسایت با آدرس معتبر و البته دهن پُرکُن از ملزومات جدی کار شماست. پس توصیه می کنیم یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

money fund credit cash exchange gold
business cheap sale forsale promo discount
tax international community finance center bargains
today jewelry solutions trade trading one
work world zone vip online news

 

7- ورزش و سرگرمی


مخاطبان ورزش و سرگرمی بسیارند. بنابراین اگر قصد دارید در این حوزه فعالیت کنید، باید بدانید که کار سخت و البته لذت‌بخشی در پیش دارید. اما اگر کل یا بخشی از هدف خود را آنلاین برنامه‌ریزی کردید، اولین قدم انتخاب دامنه با پسوندی مناسب است. اگر باشگاه ورزشی دارید، اگر در تولید و استفاده از وسایل سرگرمی فعالیت می کنید، اگر قصد دارید وبسایتی با موضوعات متنوع برای سرگرمی تدارک ببینید، دامنه‌های زیر پیشنهاد ما به شماست:

golf football racing soccer tennis fans
audio club news band gallery buzz
christmas holiday events community cool date
today tours fashion fun gift land
limo lol love party plus rest
social style studio zone top vision

 

8- مراکز درمان و نگهداری حیوانات خانگی


شما هم به حیوانات خانگی علاقه دارید؟ پس اگر دامپزشک هستید و یا به تأسیس مجموعه‌ای برای نگهداری و درمان این حیوانات دوست‌داشتنی علاقه دارید بهتر است خیلی زود با راه‌اندازی وبسایت، خود را به همه معرفی کنید چرا که این روزها در خانه‌های افراد زیادی می‌توانید حیوانات خانگی ببینید که به کمک افرادی مثل شما احتیاج دارند. حتی ممکن است شما فردی باشید که حیوان خانگی دارد حال می‌خواهید به نام او یک وبسایت داشته باشید تا هم تصاویرش را منتشر کنید و هم از تجربیات خود بگویید. در هر مورد فراموش نکنید که می‌توانید پسوند مناسب را در لیست زیر بیابید و آن را برای وبسایتتان انتخاب کنید:

doctor family clinic care dog pet
center land hospital horse health fish

 

9- گل‌فروشی‌ها و خدمات باغبانی


از زمان قدیم، انسان‌ها به گل وگیاه علاقه‌ی خاصی داشته‌اند و از آن‌ها در منزل و محل کار خود نگهداری می‌کردند که البته این احساس و علاقه تاکنون بین مردم باقی مانده است و ادامه خواهد داشت. چرا که در زندگی شهری و سروکار داشتن با دود ماشین‌ها و کارخانه‌ها و البته دور ماندن از طبیعت، چیزی لذت‌بخش‌تر از نگهداری بخشی از طبیعت در محیط خانه و کار نیست.
پس اگر شما نیز علاقه دارید در تبدیل خانه و محل کار به بخشی از طبیعت نقشی داشته باشید بهتر است پس از تعیین محیطی به عنوان گلخانه و یا فروشگاه گلفروشی، وبسایتی را نیز به خود اختصاص دهید تا خدمات شما به آسانی در دسترس همگان قرار گیرد و مردم بتوانند محصولات و خدمات شما را بهتر و سریع‌تر بشناسند. البته انتخاب نام و پسوند مناسب برای وبسایت خود را هرگز فراموش نکنید چرا که مهم‌ترین بخش کار شما به‌حساب می‌آید.
پسوندهای اختصاص داده‌شده به این حرفه را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

farm land earth flowers green garden
pink house city gift gallery place
zone store solutions solar red

 

10- سینما و هنر


حتما این جمله را که می گوید: ((هنر نزد ایرانیان است و بس)) را بارها شنیده‌اید. در اینکه در کشور عزیزمان ایران هنرمندان زیادی وجود داشتند که آثار هنرمندانه و در بسیاری موارد متمایز در دنیا خلق کرده‌اند، شکی نیست. ما در کشوری زندگی می‌کنیم که در جای جای آن هنر و هنرمند موج میزند: اصفهان، تبریز، شیراز، یزد، خراسان، کاشان، زنجان، شهرهای شمالی و جنوبی و …
امروزه شیوه ارائه آثار هنری از موسیقی، فیلم و نقاشی گرفته تا صنایع دستی و … کمی با گذشته فرق کرده. این روزها همه در فضای وب به دنبال موضوعات مورد نظر خود می‌گردند. پس اگر در حوزه هنر فعالیت می‌کنید حتما وجود یک وبسایت می‌تواند در معرفی آثار شما و یا دیگران امری مهم و ضروری تلقی شود. اگر قصد راه اندازی وبسایت در این حوزه دارید توصیه می کنیم از دامنه‌های زیر استفاده کنید:

band design academy audio actor art
studio theater graphics center gallery film
media group land jewelry green club
camera cam black blue red pink
rocks pictures pics photos photo photography
watch vision video

 

11- مراکز تحقیقاتی


زمانی که اسم از مراکز تحقیقاتی می‌بریم، منظور این نیست که حتما باید ساختمانی بزرگ همراه با تجهیزات کاملی در دسترس داشته باشید تا بتوانید تحقیقات خود را انجام دهید. هر فرد با داشتن یک سیستم و دسترسی به اینترنت می‌تواند یک محقق به‌حساب آید. تنها کافیست درمورد موضوع و حوزه‌ی مورد علاقه‌ی خود تحقیق کنید و سپس یافته‌های معتبر و قابل اثبات خود را به اطلاع همگان برسانید. برای این کار نیاز به یک وبسایت و نامی مناسب دارید تا بتوانید به‌خوبی در سطحی وسیع‌تر شناخته شوید. البته در انتخاب پسوند مناسب نیز باید توجه کافی را داشته باشید چرا که با پسوندی خاص می‌توانید حوزه‌ی کاری خود را بهتر برای همه مشخص کنید. لیست زیر شما را در داشتن انتخابی مناسب برای پسوندتان کمک می‌کند:

directory center institute expert services pro
online review repair report build engineer
zone storage solutions report science tips

 

12- مد و پوشاک


به‌دلیل تنوع زیادی که در انتخاب لباس و پوشاک وجود دارد، امروزه مردم کمتر می‌توانند برای داشتن انتخابی مناسب و دلخواه وقت خود را صرف این کار کرده و تمام بازارهای محل زندگی خود را جستجو کنند هر چند در اکثر مواقع به نتیجه خاصی نمی‌رسند و مجبور به خرید محصولی می‌شوند که علاقه‌ی چندانی به آن ندارند و تنها از سر اجبار چنین انتخابی کرده‌اند. اما چه بهتر که بتوانند تمام گزینه‌های موجود در یک فروشگاه را در وبسایت آن فروشگاه ببینند و سپس در محیط آرام منزل و یا محیط کار خرید کنند. به این طریق می‌توانند با انتخابی مناسب و به‌راحتی به دور از شلوغی بازار به آن دست یابند. پس اگر قصد راه‌اندازی فروشگاه پوشاک دارید و یا حتی خودتان طراح لباس هستید و در منزل پوشاک مورد نیاز مردم را تهیه می‌کنید لازم است که برای رساندن بهتر خدمات به آن‌ها نام وبسایتتان را به اطلاع همگان برسانید و با انتخاب پسوندی مناسب، نام خود را در ذهن همه ثبت کنید.
پسوندهایی را که مناسب این شغل هستند و شما قادر به انتخاب آن‌ها هستید عبارت‌اند از:

gift shoes jewelry fashion design clothing
market limo best gold rocks gallery
store shop red black pink

با این لیست‌هایی که در اختیار شما قرار دادیم، قادر خواهید بود تا بهترین انتخاب را برای پسوند دامنه‌ی خود داشته باشید و به این ترتیب در حوزه‌ی کاریتان، نام خود را ماندگار و البته متمایز از دیگر مراکز و وبسایت‌هایشان کنید.

صفحه اختصاصی ثبت دامنه

درباره نویسنده
شیوا سیاهوشی
او دانش آموخته مترجمی زبان انگلیسی است و علاقه زیادی به دنیای فناوری اطلاعات، دیجیتال، هاستینگ و آنچه او را در این حوزه درگیر می کند دارد. او گل و گیاه را زیاد دوست دارد و همیشه در کنار خود یک یا دو گلدان کوچک نگهداری می کند.
2 دیدگاه برای “دامنه‌های جدید برای 12 استارتاپ برتر
 1. Mohsen - 18 مهر, 1396 at 11:32 ق.ظ

  Nemidoonam chera tu pasvanda faghat ba .limoo o .press kheili hal mikonam
  Darharsurat mamnoon maghale mofidi bod

  پاسخ
  • شیوا سیاهوشی - 18 مهر, 1396 at 11:50 ق.ظ

   خوشحالم که این مطلب براتون مفید بوده. در این مطلب سعی شده بهترین پیشنهادات رو برای بهترین موضوعات تقدیم کنیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ارسال کنید