ویژگی های کلیدی در عملکرد

کمترین مصرف رم، بالاترین درجه طراحی واکنش گرا

در cPanel نسخه 60، مصرف رم 25% کاهش پیدا کرده است. بنابراین سرور رم بیشتری برای اجرا پردازه های وبسایت و اپلیکیشن ها در اختیار دارد.

در نسخه جدید همچنین، فرایند ایجاد و حذف اکانت، بهبود یافته است، بطوریکه ایجاد و حذف اکانت با کاهش 10 برابری نسبت به نسخه های قبل، تنها در زمان کمتر از 1 ثانیه صورت می پذیرد!

Power DNS

Power DNS یک سیستم جدید DNS است که DNSها را با استفاده از فایل های _BIND_DNS Server، بهینه کرده و ضمن کاهش مصرف رم و لود پردازنده، تاخیر کمتری در پاسخ به درخواست ها ایجاد کرده است.

Easy Apache 4

در این نسخه از cPanel، اسکریپت Easy Apache با ارتقا 18 برابری سرعت لود صفحات نسبت به نسخه 58، پکیج ها و رابط کاربری به مراتب ساده تر و بهینه تر، ارائه شده است.

سرعت بالا در بازنشانی تغییرات DNS

در نسخه 60، تغییرات در DNS Zone دامنه ها، ساده تر و با سرعت بیشتری انجام می شوند. ضمن اینکه تلاش شده، پس از اعمال تغییرات، بروزرسانی اطلاعات در شبکه سریع تر صورت پذیرد!

PHP-FPM، اینک با سوخت جدید!

PHP-FPM، هندلری است که اخیرا ارائه شده اما تا پیش از این در مقایسه با دیگر موارد چون SuPHP از درجه امنیت کمتری برخوردار بود. با این حال در نسخه جدید ضمن ارتقا امنیت، سرعت نیز بهبود یافته است.

قالب Paper Lantern

قالب زیبای Paper Lanter، با استفاده از تکنولوژی SVG در ارائه تصاویر و آیکون ها، ضمن افزایش سرعت لود، نمایش در حالت 4K را امکان پذیر کرده است!

بومی سازی

تا کنون اقداماتی پراکنده و ناقص در خصوص ترجمه cPanel به زبان های محلی انجام شده بود. اما در نسخه جدید، پیشرفت های قابل توجهی صورت گرفته است. کافیست به این بخش از پنل مراجعه کنید.

ارتقا سطح امنیت

DNSSEC

مقابله با حملات سمت DNS

DNSSEC، وبسایت های شما را در مقابل یکی از شناخته شده ترین حملات اینترنتی مرتبط با DNS، محافظت می کند.

DNS Cache Poisoning، یکی از رایج ترین روش های حمله به DNS Zone، به منظور ربودن اطلاعات DNS و هدایت مسیر به سرور دیگر است. DNSSEC با تعریف یک امضا الکترونیک برای DNS ها، اقدام به اعتبار سنجی درخواست های سمت DNS Zone می کند. بدین ترتیب این تکنولوژی و همینطور قابلیت Power DNS، نسخه جدید cPanel را به بالاترین درجه قدرت و امنیت در بخش DNS، مجهز کرده است!

قابلیت SNI برای سرویس های cPanel

امکان استفاده از گواهینامه های Domain-Specific برای سرویس های cPanel و WHM

گواهینامه های Domain-Specific در آدرس های cpanel، whm و webmail مورد استفاده قرار می گیرند. به طوریکه با مراجعه به آدرس مثال: https://your-domain/cpanel، مرورگر بدون خطا SSL معتبر را تشخیص داده و صفحه لاگین نمایش داده می شود.

همچنین Mail SNI، گواهینامه های Multi-Domain را نیز پشتیبانی می کند.

قابلیت های جدید در نصب و فعال سازی SSL/TLS

فرایند نصب و فعال سازی SSL/TLS با چهره ای جدید بروز شده است، بطوریکه می توان در همان صفحه SSL معتبر خریداری کرد!

با استفاده از رابط کاربری جدید امکان فعال سازی گواهینامه های Wild Card و Multiple Wild Card، تواُمان تنها در قالب یک گواهینامه فراهم شده است!

AutoSSL در mail.domain

Power DNS یک سیستم جدید DNS است که DNSها را با استفاده از فایل های _BIND_DNS Server، بهینه کرده و ضمن کاهش مصرف رم و لود پردازنده، تاخیر کمتری در پاسخ به درخواست ها ایجاد کرده است.

فعال سازی AutoSSL

PHP-FPM، هندلری است که اخیرا ارائه شده اما تا پیش از این در مقایسه با دیگر موارد چون SuPHP از درجه امنیت کمتری برخوردار بود. با این حال در نسخه جدید ضمن ارتقا امنیت، سرعت نیز بهبود یافته است.

دیگر تغییرات cPanel نسخه 60

مدیریت Style در WHM

از این پس می توانید Style مورد نظر را طراحی کرده و پس از آپلود، ضمن مشاهده در لیست Styleها، آن را به عنوان Style پیشفرض پنل های کاربران اعمال کنید.

خالی کردن سطل زباله

به منظور پاکسازی سرور از اطلاعات اضافی، با استفاده از دسترسی root در WHM، می توان تنظیم کرد تا محتویات موجود در مسیر Trash کلیه اکانت ها پس از تعداد روز مورد نظر، حذف شوند.

عملکرد RBL

در حال حاضر بسیاری از سرویس دهندگان رایج ایمیل، به منظور بهبود عملکرد ایمیل و جلوگیری از بلاک شدن ایمیل های Yahoo و ...، از بررسی RBL معاف شدند. بنابراین از این پس بلاک شدن ایمیل ها به حداقل خواهد رسید.

ارسال و دریافت ایمیل

چنانچه ورودی ایمیل اکانت مسدود شده باشد، ایمیل های آن موجود در صف SMTP نیز لغو خواهند شد. با این روش صف ایمیل از نامه های اضافی پاکسازی خواهد شد.

امکان ارسال تیکت از طریق WHM

با این امکان براحتی در کوتاهترین زمان می توانید به cPanel تیکت ارسال کنید. ضمن اینکه، تغییرات لازم از جمله امکان دسترسی به سرور از طریق SSH انجام شده و همنین اطلاعات مورد نیاز کارشناسان cPanel بهمراه تیکت، خودکار ارسال خواهد شد.

سفارش سرور و لایسنس cPanel