استایل جدید برای cPanel

در نسخه جدید سی پنل، دو قالب جدید در زمینه های روشن و تیره ارائه شده است. این دو قالب که واکنشگرا و زیبا هستند به شما کمک میکنند تا بیش از پیش بتوانید آن ها را سفارشی سازی و مطابق با برند خود تغییر دهید.

گواهینامه EV SSL

با انتشار cPanel & WHM 64 کاربران می توانند براحتی از طریق گزینه SSL/TLS Wizard اقدام به سفارش و فعال سازی گواهینامه SSL از نوع Extended Validation کنند. این نوع گواهینامه برای شرکت ها و سازمان ها قابل ارائه است.

کد تایید اعتبار API

کد تایید اعتبار(API Token) اولین گام در بازسازی سیستم احراز هویت از راه دور است که توسط شرکت cPanel در حال اجراست. با تغییرات جدید ایجاد و مدیریت کدهای تایید اعتبار یا همان API Token براحتی از طریق WHM امکان پذیر می شود. این بخش معمولا برای طراحی ماژول و سیستم های ارتباطی با WHM مثل WHMCS و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

پشتیبانی از Auto SSL در Proxy SubDomains

با انتشار cPanel & WHM 64 کاربران می توانند براحتی از طریق گزینه SSL/TLS Wizard اقدام به سفارش و فعال سازی گواهینامه SSL از نوع Extended Validation کنند. این نوع گواهینامه برای شرکت ها و سازمان ها قابل ارائه است.

افزایش تعداد بکاپ های Incremental

در سی پنل 64 علاوه بر Full-Backup های فشرده شده، بکاپ های incremental نیز به قابلیت تنظیم برای نگهداری همزمان از چند تاریخ مختلف مجهز شده اند. با این اقدام تعداد بکاپ های در اختیار شما بیش از پیش افزایش می یابد.

پیشرفت ارتباطات

بهبود در آمار و ارقام میل سرور EXIM

با تغییرات انجام شده در سی پنل 64، سرعت تجزیه و تحلیل میل سرور EXIM تا 700% افزایش یافته است. ضمن اینکه دیتابیس متصل به آن به SQLite تغییر یافته است.

بهبود عملکرد در ارسال و دریافت ایمیل

افزایش عمر باتری، کاهش مجوزهای دسترسی و افزایش سرعت در تحویل ایمیل ها تنها بخشی از اقدامات انجام شده برای بهبود ارسال و دریافت ایمیل در cPanel&WHM 64 می باشد.

آگاه سازی برای iOS

یک خبر خوب برای آنهایی که از سیستم عامل iOS در دستگاه خود استفاده می کنند! از این پس به محض دریافت ایمیل، یک پیام در بخش Notification دستگاه شما ظاهر میشود.

جستجوی سریع ایمیل ها (IMAP Full Text search)

در سی پنل جدید با بهره گیری از تکنولوژی Full-Text Search Indexing که از برند Solr قدرت گرفته است، قابلیت جستجوی سریع برای صندوق های پستی مبتنی بر IMAP فراهم شده است. با این امکان، سرعت جستجو برای کاربران دستگاه های iOS و همچنین برنامه های Microsoft Outlook، SquirrelMail، Hord، RundCube و Mozilla Thunderbird افزایش یافته و فرایند ساده شده است.

صندوق پستی مرتب

احتمالا همه از پاکسازی یا به عبارتی خلوت کردن ایمیل ها متنفر هستند و معتقدند که کار زمانبری است. در نسخه 64 با ارائه ابزار مدیریت فضا، براحتی می توانید حجم مصرفی تک تک ایمیل ها را مشاهده و به سرعت ایمیل های قدیمی یا پر حجم را حذف کنید. این امکان همچنین در بخش اخطارها نیز گنجانده شده تا به محض اینکه ایمیل در معرض پر شدن قرار گرفت، ابزار پاکسازی در دسترس شما قرار گیرند.

یکپارچگی

پیام ها و اخطارها همیشه در دسترس شما با Pluggable Contact

در نسخه 64، سی پنل با ایجاد یک زیرساخت جالب، به توسعه دهندگان امکان می دهد یک پلاگین ساده جهت ارسال تمامی پیام های سی پنل به سیستم های چت آنلاین چون Slack, HipChat و هر نوع چت سرور دیگر، ایحاد کنند. در این صورت تمامی پیام های سی پنل علاوه بر ایمیل از طریق چت نیز به مدیران سرور ارسال می شوند.

امکان نصب سیستم های مدیریت محتوا از طریق CPAddons RPM

در نسخه جدید، سی پنل با ارتقا بخش CPAddon Software و اتصال آن به پکیج های RPM، نصب و بروز رسانی سیستم های مدیریت محتوا چون وردپرس را از طریق cPanel فراهم کرده است. از این پس می توانید از طریق بخش SoftWare وردپرس را نصب و حتی بروز رسانی کنید! حتی می توانید نصب های قبلی را به این سیستم متصل کنید.

فعال سازی تکنولوژی Git و اتصال Symlink به مسیر مشخص

Git روشی نوین جهت مدیریت کد است که رابط آن از نسخه 36 ارائه و به مرور به قابلیت های آن اضافه شد. حال با انتشار سی پنل 64 ضعف آن در بخش مسیردهی رفع شده و کافیست کامندهای Git را بدون وارد کردن مسیر کامل اعمال کنید. سی پنل خود آن ها را از طریق Symlink به مسیر اصلی ارجاع داده و فایل ها را ذخیره می کند.

پشتیبانی از گواهینامه SSL

گواهینامه چند ساله SSL اینک در مارکت سی پنل

با استفاده از سیستم مارکت ارائه دهندگان، اینک امکان سفارش و استفاده از گواهینامه های SSL چند ساله فراهم شده است. جهت بروزرسانی ماژول به مستندات سی پنل مراجعه کنید.

مشاهده وضعیت SSL از طریق cPanel

آیا کنجکاو هستید چه موقع AutoSSL گواهینامه های SSL را تمدید می کند؟ فکر کردید اگر می توانستید راحت چک کنید کی موعد تمدید گواهینامه SSL فرا میرسد؟ علاقه مندید بدانید گواهینامه SSL شما از کدام نوع است؟ صفحه مخصوص وضعیت SSL در سی پنل 64 به این منظور طراحی شده است. در نسخه جدید تنها با فعال سازی یکی از ارائه دهندگان طرف قرارداد cPanel، به صفحه ای دسترسی خواهید داشت که اطلاعات SSL در مورد کلیه دامنه های هر اکانت در اختیار شماست!

دیگر پیشرفت های حاصل شده

بروزرسانی قوانین Mod_Security

در نسخه جدید سی پنل، قوانین (CRS) افزونه امنیتی OWASP Mod_Security به نسخه 3بروز رسانی شده است. این اقدام، دقت، سرعت و امنیت را در Mod_security ارتقا داده است.

PHP Memory Limit هوشمند می شود!

هنگام نصب سی پنل 64، ترتیبی اتخاذ شده تا خودکار بر اساس منابع سخت افزاری سرور مقدار PHP Memory Limit تعیین و تنظیم گردد. با این اقدام تجربه ای بهتر برای شما و کاربرانتان رقم زده می شود.

Stricts Pruning

با Strict pruning کنترلی بهتری بر روی فرایند ایجاد بکاپ خواهید داشت. بکاپ هایی که ناموفق بوده اند و اینک میخواهید ضمن کشف دلیل نا موفق بودن آن ها، اقدام به تصحیح آن ها کنید.

بروزرسانی phpMyAdmin

در سی پنل جدید، phpMyAdmin از نسخه 4 به 4.6 ارتقا یافته است. کافیست به phpMyAdmin مراجعه و ویژگی های جدید آن را مشاهده کنید.

تحول در Lagacy Backup System و تغییر آن به سیستم جدید بکاپ

اینک زمان این رسیده است که تنها با کلیک بر روی یک دکمه، سیستم قدیمی Lagacy Backup را به سیستم جدید منتقل کنید. همه! همه تنظیمات منتقل می شوند!

سفارش سرور و لایسنس cPanel