خودکاری سازی فرایندها

ایمیج های آماده شده جهت نصب در سرور مجازی!

همزمان با انتشار این نسخه، cPanel ایمیج هایی را برای سیستم عامل CentOS 7 طراحی کرده است که از طریق آن می توانید یک سرور مجازی را بدون نصب مجزا سیستم عامل و cPanel، راه اندازی کنید. جهت دسترسی به ایمیج های فوق به این لینک مراجعه کنید.

ابزار ModSecurity SDBM

در این نسخه، cPanel با ارائه ابزار SDBM برای ModSecurity، مشکل قدیمی حذف Cache اطلاعات ذخیره شده در ModSecurity را رفع و اینک ضمن پاکسازی اطلاعات قدیمی، فضای مصرفی در این بخش را نیز کاهش داده است.

تنظیمات بروزرسانی

الگوی جدید تعبیه شده در تنظیمات بروزرسانی، اطلاعاتی چون بازه زمانی پشتیبانی (LTS) از نسخه های مختلف cPanel در اختیار کاربران قرار داده است که آن ها را جهت انتخاب نسخه مناسب و زمان صحیح بروز رسانی راهنمایی می کند.

سرعت

بهبود در ایجاد و مدیریت اکانت های ایمیل

در cPanel 62، ایجاد و حذف ایمیل سریع تر از همیشه انجام می شود، به طوریکه در بسیاری موارد از 10 ثانیه به چند میلی ثانیه کاهش یافته است! همچنین در این نسخه امکانی تعبیه شده است که در صورت فعال سازی، به محض ایجاد اکانت جدید، یک ایمیل حاوی تنظیمات Client چون OutLook و همچنین گوشی های Apple، ارسال می شود.

بهبود در فرایند بکاپ MySQL

با ایجاد تغییراتی، فرایند بکاپ دیتابیس نیز با کاهش مصرف رم و بهبود در مفهوم و نمایش خطاها، همراه بوده است. همچنین ابزاری در این بخش اضافه شده است که با تاثیر مثبت در بازیابی دیتابیس های حجیم کمک شایانی به وبسایت های برخوردار از اطلاعات زیاد، می کنند!

بهبود در بارگذاری صفحات

از زمان انتشار cPanel 50، تغییراتی در صفحات WHM و به خصوص cPanel حاصل شد که بارگذاری صفحات را نسبت به قبل با عفت سرعت مواجه کرد. اما خوشبختانه در نسخه 62 این ضعف تا حد بسیار خوبی رفع و اینک با سرعت مناسبی به صفحات دسترسی خواهید داشت.

امنیت

گواهینامه های OV و EV

cPanel و COMODO در نسخه 62، تبدیل به دو ارائه کننده گواهینامه های SSL از انواع OV و EV شده اند، بطوریکه در صورت فعال سازی این دو سرویس دهنده در WHM، قادر خواهید بود گواهینامه های OV و EV را بطور مستقیم از طریق cPanel سفارش و در نهایت نصب و فعال کنید.

بهبود بخش AutoSSL

بخش AutoSSL در WHM بهبود قابل توجهی یافته است. بخصوص در مواردیکه ارائه دهنده SSL به هر دلیل از دسترس خارج شود، cPanel به جای خطا یا عدم اعمال SSL، یک وضعیت Pending یا در حال انتظار تعریف کرده و به محض رفع مشکل ارائه دهنده، مجددا جهت طی مراحل بعدی اقدام می کند!

بهبود پروتکل های SPF و DKIM

با اینکه در گذشته دو قابلیت SPF و DKIM در cPanel ارائه شده بود اما به طور پیشفرض فعال نبودند. در نسخه 62، این دو قابلیت به خصوص SPF به طور پیشفرض برای کلیه اکانت ها فعال شده و اقدامات امنیتی، هویتی و اعتبار سنجی ایمیل ها بطور خودکار انجام می شوند.

دیگر پیشرفت های حاصل شده

قالب های جدید وبسایت

cPanel از نسخه 58، بخشی با عنوان Site Publisher جهت طراحی صفحات پیش ساخته اضافه کرد که با استفاده از آن می توانید صفحاتی ساده و در عین حال راهگشا بسازید. حال در نسخه 62 قالب های بیشتری به این بخش اضافه شده که از طریق آن ها می توانید برخی اطلاعیه ها، وقفه های برنامه ریزی شده و یا حتی vCard خود را به نمایش بگذارید.

ویرایشگر جدید DNS Zone

مدیریت رکوردهای DNS در نسخه جدید متمرکز شده و با رابط کاربری جدید نه تنها فرایندهای ایجاد، ویرایش و حذف رکوردها ساده شده اند، بلکه به گونه ای کار شده است تا افراد متخصص و تازه کار هر دو بتوانند با مدیریت تمامی رکوردها چون: MX ،CName ،A ،SPF ،DKIM و ... نیاز خود را رفع کنند.

محافظت از Symlink در EA4

با انتشار نسخه 62، نرم افزار EasyApache 4 به سرویس امنیتی محافظت از Symlink مجهز شده که ایمنی را در سطح سیستم های مدیریت محتوا و اپلیکیشن ها مورد بررسی قرار می دهد. با فعال سازی این قابلیت، قادر خواهید بود با حملات Symlink مقابله کنید.

مدیریت اکانت ها در WHM

در cPanel 62، بخش هایی از WHM که جهت مدیریت اکانت ها در نظر گرفته شده بودند، به طرز قابل توجهی بروز و مدرن شده اند! این بخش ها شامل: List Accounts ،Modify Accounts ،Quota Modifications ،Rearrange Accounts و Upgrade/Downgrade هستند.

سفارش سرور و لایسنس cPanel