Application Manager

با استفاده از قابلیت جدید سی پنل، گزینه ای با عنوان Application Manager در پنل cPanel قرار میگیرد که از طریق آن براحتی میتوانید Ruby را نصب و از آن در وبسایت خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که Ruby اولین اپلیکیشن این بخش است، قرار است در نسخه های آینده امکان نصب و استفاده از Node.js نیز به سی پنل و Application Manager اضافه شود.

انتقال ریموت برای بکاپ Incremental

در cPanel/WHM 66 کاربران می توانند علاوه بر بکاپ های معمول (tar.gz.) با سرعت و سهولت بیشتر بکاپ های Incremental را نیز از جایی به جای دیگر منتقل کنند. بکاپ های Incremental بدون فشرده سازی تنها تغییرات را منتقل می کنند و از این حیث سرعت و سهولت بیشتری در نقل و انتقال فراهم می شود، ضمن اینکه مصرف رم و پردازنده نیز کاهش می یابد.

برای توسعه دهندگان

مدیریت وردپرس از طریق cPanel

سی پنل در نسخه جدید خود از قابلیت مدیریت وردپرس، پرده برداشته است. با استفاده از این قابلیت می توانید وردپرس را از طریق گزینه WordPress Manager نصب و مدیریت کنید. جالب آنکه امکان مدیریت آدرس وبسایت، آدرس و رمز عبور پنل ادمین، رمز عبور و پیشوند جداول دیتابیس فراهم شده است.

آخرین نسخه Ruby

برنامه ریزی شده است تا اپلیکیشن ها و زبان های برنامه نویسی مختلفی در بخش Application Manager اضافه شوند اما فعلا در سی پنل 66 آخرین نسخه Ruby به شماره 2.4.1 اضافه شده است.

قابلیت انتخاب دامنه در بخش AutoSSL

در نسخه های پیشین، امکان انتخاب دامنه در حین استفاده از AutoSSL وجود نداشت بنابراین با فعال سازی SSL، این گواهینامه برای همه دامنه های متصل به هاست فعال میشد. این مشکل در سی پنل 66 رفع شده و اینک کاربران می توانند از بخش SSL/TLS Status دامنه مورد نظر را از لیست انتخاب کنند.

برای مدیران سرور

مدیریت پروفایل در EasyApache 4

از این پس می توانید آسان تر از همیشه پروفایل یا همان تنظیمات فعلی EasyaApache را در قالب یک فایل دانلود و سپس در سرور دیگر آپلود کرده و مورد استفاده قرار دهید. بدین ترتیب سرور جدید شما عینا و با همین کار ساده مشابه سرور قبل کانفیگ می شود!

PHP-FPM هندلر پیشفرض

مدیران سرور می توانند هندلر قدرتمند PHP-FPM را به عنوان هندلر پیشفرض از طریق بخش MultiPHP Handler تنظیم و اعمال نمایند.

از ارسال ایمیل های انبوه مطلع می شوید

از این پس می توانید تنظیم کنید که هر اکانت حداکثر مجاز به ارسال چند ایمیل در طول یک روز می باشد؟ چنانچه ایمیل های یک کاربر بیش از مقدار تعیین شده باشد یک ایمیل اطلاع رسانی به مدیر سرور ارسال می شود. این امکان قبلا تنها در بازه زمانی 1 ساعته قابل اجرا بود.

WHM اینبار بدون کادر با طراحی فلت (Flat)

سی پنل از ورژن 62 شروع به ایجاد تغییراتی در ساختار گرافیکی WHM کرد. بطوریکه که یواش یواش کادرها و عناصر قدیمی طراحی حذف شدند تا اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری به طراحی قرن 21 نزدیک شده است. در WHM 66 دیگر خبری از کادر برای جدا سازی فضا ها نیست.

Google Drive محلی برای ذخیره سازی Backup

در سی پنل 66 هم مانند سی پنل 64 شاهد تغییراتی در بخش بکاپ هستیم. سی پنل با بهره گیری از روش های نوین ابری، امکان انتقال بکاپ ها را به گوگل درایو (Google® Drive) فراهم کرده است. مدیران سرور می توانند تنظیم کنند که بکاپ ها علاوه بر خود سرور در فضای گوگل درایو نیز ذخیره و نگهداری شوند.

برای عموم کاربران

دسترسی ساده تر به WebDisk و File Manager

در نسخه 66 چند تغییر در ظاهر و رابط کاربری فایل منیجر و همینطور بخش WebDisk ایجاد شده است که کار با این دو بخش را ساده تر کرده و عملکرد آن ها را ارتقا داده است.

cPHulk اینک با دیتابیس SQLite

در سی پنل جدید، دیتابیس cPHulk از MySQL به SQLite تغییر یافته است. این تغییر گام نهایی در قطع وابستگی سی پنل به دیتابیس MySQL بود. از این پس هیچ یک از بخش های سی پنل از MySQL استفاده نخواهند کرد. البته این به آن معنا نیست که MySQL غیر فعال شده است، کاربران همانند قبل می توانند از MySQL استفاده کنند.

بروز رسانی phpMyAdmin

در سی پنل جدید، phpMyAdmin از نسخه 4.6 به 4.7 ارتقا یافته است. کافیست به phpMyAdmin مراجعه و ویژگی های جدید آن را مشاهده کنید.

سفارش سرور و لایسنس cPanel